З чого зроблена пластикова пляшка?

З чого зроблена пластикова пляшка?

Вона відома всім і використовується як упаковка для найрізноманітніших продуктів: води, соків, безалкогольних напоїв. З чого зроблена пластикова пляшка? Така тара грає всюдисущу роль в нашому житті споживачів. З ростом нашої обізнаності про екологічні питання, які оточують пластик, багато хто зацікавився життєвим циклом цього матеріалу, від виробництва до подальшого вибуття на смітник або на переробку. Усвідомлення цього процесу може змусити споживачів більше задуматися про те, як вони використовують і розпоряджаються відходами.

Склад, основні властивості З чого зроблена пластикова пляшка?

Все починається з отримання сировини видобутку нафти, яка надходить з далеких родовищ. Після її отримання для подальшої переробки все вантажиться в контейнери, на танкери і відправляється на заводи. З чого зроблена пластикова пляшка? З нафти.

При нагріванні і змішуванні вуглеводнів з хімічними каталізаторами, що викликає полімеризацію, виходить пластик. Крім цього, в процесі обробки з неї виділяються різні компоненти. Далі нафтопереробний завод отримує газ, мазут та інші продукти.

З чого роблять пластикові пляшки? У більшості своїй вони вироблені з поліетилентерефталату (ПЕТ, відомого як пластик). Одне з важливих хімічних параметрів в’язкість, яка визначається розміром молекул полімеру.

З чого зроблені пластикові пляшки, як з цього матеріалу їх створюють? Поліетілентерефлат широко використовують в Росії для виробництва різного виду заготовок, так званих «преформ». Далі після нагріву з них виготовляються (видуваються) форми всіляких видів, в першу чергу пластикові пляшки. З чого зроблена пластикова пляшка, чим ще її можна замінити? Не всім відомо, що деякі виробники, піклуючись про довкілля, використовують біопластик з рослинних матеріалів (Bioplastics).

Для цього їх спочатку піддають обробці для формування полімерів. Далі слід процес перетворення, в результаті чого виходить новий матеріал біопластик. Як вважається, це краще для навколишнього середовища, так як не вимагає видобутку та обробки нафти, невідновлюваних ресурсів.

Однак така заміна з рослинних матеріалів швидко розкладається і довго не зберігається. Крім цього, у випадках довгої витримки пляшки з такого матеріалу можуть деформуватися і протікати. Також існує думка, що і в ситуації з біопластиком теж не обходиться без екологічних проблем. На його виробництво потрібні великі площі сільськогосподарських угідь для вирощування зернових культур.

До того ж вони споживають велику кількість води, палива та інших ресурсів. Боротьба зі сміттям У всьому світі постійно збільшується виробництво і споживання пластикової тари. Як наслідок, відбувається складування сміття, яке не розкладається.

При цьому пластикові пляшки — дуже поширена по всьому світу форма відходів. Однак викинуті, вони далеко не всі потрапляють на звалища. Світові океани заповнені таким сміттям, що створює серйозну загрозу для багатьох морських організмів.

Замість повного руйнування пластик фактично розпадається на дуже маленькі сегменти, які можуть споживатися мешканцями океанів. Невелике місто Конкорд (штат Массачусетс) — перший населений пункт в США, де введено заборону на продаж води в пластикових пляшках.

З чого зроблена пластикова пляшка?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!