«Мозоль» якого роду?

золь, неживе, жіночий рід, 3-е (відмінювання 8a по). Корінь:-мозоль-. : Од. ч., мн. ч. физиол. Коли після збирання, через пару тижнів, учні почали з’являтися в школі, вигляд у них був виснажений, руки у всіх були чорні від землі, покриті темними, кровоточащими тріщинами, і на долонях блищали тверді рогові мозолі.

Анатолій Кім, Моє минуле / / Жовтень, 1990-1998 р. (цитата з, см. Походить від праслав. * Mozolь, від кіт. В числі іншого сталися: ст.-Слав., Рос. Мозоль, укр. Мозлі (рід . п. мозоля), белор. мозоль, болг. мозолі, словенська. mozlj міхур від опіку, чешск. mozol, словацькою. mоzоо, польськ., в.-калюж. mozl мозоль. Порівняння з ін-в.-ньому. mаsаr вузлуватий наплив на дереві, прожилка, masа рубець, шрам, грец. (* mеsl-) мозоль, шишка передбачає правильність недоведеного закону Цупіци, але це порівняння ще не замінили більш імовірним.

Інші зближують * mozolь і новий. -В. -Ньому. прожилка, візерунок, наплив на дереві з лит. mzgas вузол, mezg, mgsti а також з ін-інд. mahnt-, авест. mazant-, алб. math, madhi великий, грец. , Лат. , Готського. великий, великий. Використано дані;. ,.

«Мозоль» якого роду?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!