Як зв’язати бере гачком?

Як зв'язати бере гачком?

Сьогодні берети знову на піку популярності. Однотонні і строкаті, теплі і зовсім тоненькі, ажурні, щільні, всякі-всякі.

Бере підходить майже до будь-якого вбрання, та й йде практично всім. Ще одна важлива його перевага в тому, що самостійно зв’язати шапки-берети зовсім нескладно. Головне — зробити необхідні заміри, підібрати правильну пряжу і слідувати простим рекомендаціям.

Про те, як зв’язати бере, і піде мова. Нульовий рівень складності — однотонний бере гачком Навіть п’ятикласниця, що має базовий навик володіння гачком, впорається з таким завданням.

До речі, в багатьох школах на уроках праці вчать дівчаток того, як зв’язати бере, адже це насправді легко. Єдина мірка, яка нам знадобиться — обсяг голови. В’язати будемо зверху, починаючи від серединки. 5 повітряних петель замикаємо в кільце, починаємо в’язати другий ряд: 1 стбн, 2 стбн, тобто в одну петлю — один стовпчик, а в кожну другу петлю — по 2 стовпчики без накиду. Вийде коло.

Як тільки його діаметр у півтора рази перевищить окружність голови, перестанемо додавати. Пару рядів пров’яжіть без додатків, а далі почнемо збавляти за такою схемою: в першу і другу петельку провязиваем один стовпчик, а третю — пропускаємо.

Коли коло скоротиться до потрібного обсягу, знову зв’яжемо кілька рядів без додатків і убавленій. От і все, бере готовий! Залишилося прикрасити: підійде яскрава гудзик, квітка зі стрічок, бант. Як зв’язати бере спицями? Легкий спосіб і маленькі хитрощі

А ось на спицях найпростіше в’язати бере знизу. Щоб дізнатися потрібну кількість петель, спершу зробимо зразок з 22 петель, заміряємо його ширину.

Далі робимо розрахунок за формулою: ширину зразка ділимо на 20, а потім окружність голови ділимо на отримане число. Це і буде кількість петель.

Додаємо до нього 2 і починаємо набирати. В’яжемо гумку: від 2 до 10 см. У наступному після гумки ряду робимо додавання: 2 петлі, накид. Кількість петель збільшиться на третину. В’яжемо рівно основне полотнище, через 20-25 см починаємо зменшувати.

Спершу провязиваем разом 2 петлі через кожні 10, а потім скорочуємо в кожному ряду кількість петель між зменшенням на одну. Т. е. у другому ряду пров’язуємо 2 петлі через кожні 9, в третьому — через кожні 8 і так далі, поки на спиці не залишиться близько 10 останніх петель.

Через них потрібно протягнути нитку. Залишилося зробити задній шов — і можна приміряти. Як зв’язати растаманський бере? Стиль раста сьогодні дуже популярний. Ознаки стилю: музика реггі, довгі дреди, просторі одягу, рюкзаки або об’ємні сумки на одному ремені, і, звичайно, смугастий бере, як у самого Боба Марлі.

І якщо одяг та аксесуари можуть бути абсолютно будь-якого кольору, то до беретам правила суворіші. Раста-берет повинен складатися з червоних, зелених, жовтих і чорних смужок. В принципі, в тому, щоб самостійно зробити цей аксесуар, нічого складного немає.

І ті, хто вже розібрався в тому, як зв’язати бере гачком, цілком справляться і з раста-шапкою. Єдине, що доведеться робити — чергувати нитки. Чорні смужки повинні бути тонкими, а яскраві — товстіший. В’яжеться бере за тією ж схемою: спершу додаток від центру, потім зменшення до потрібного обсягу. Прикрасити його можна червоними, цілісний або жовтими пряжками, намистинами, гудзиками.

Підійде і дерев’яна фурнітура. А ще дуже незвично виглядають дреди або кіски, зв’язані гачком і пришиті до нижнього краю берета.

Як у Боба Марлі!.

Як зв’язати бере гачком?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!