Як зрозуміти жести?

Як зрозуміти жести?

Весна, пора для нових знайомств. Але як навчитися розбиратися в людях і зрозуміти, брешуть вони? Вчені виявили закономірність: чим більш звично для конкретної людини брехати, тим важче визначити його брехливість.

Але проте, міміка брехні і певні жести брехні існують і нам необхідно їх знати. Для цього потрібен досвід спілкування з людьми і високий ступінь спостережливості. Якщо, наприклад, людина відчуває внутрішню незручність, тому що обман для нього незвичний, то розпізнати його нещирість можна за дуже багатьма ознаками брехні. Міміка брехні 1. При подачі неправдивої інформації людина в тій чи іншій мірі відчуває хвилювання, яке можна вловити в його голосі, погляді, рухах. Можна помітити зміни в мові, в рухах і в поведінці людини.

Наприклад, вивчаючи міміку брехні і характерні для неї жести має сенс звертати на наступні голосові і мовні параметри. 2. У момент оголошення помилкової інформації у людини мимоволі змінюється інтонація, відбувається прискорення або уповільнення, або розтягування мови. Голос може затремтіти. Змінюється і тембр голосу, може з’явитися раптова захриплість або, навпаки, проскочити високі ноти.

Деякі люди починають заїкатися. 3. Також блукаючий погляд мімікою брехні однозначно трактується як можлива ознака нещирості людини.

Звичайно, він може означати і сором’язливість, і розгубленість, і щось подібне, але в кожному разі це чіткий знак того, що достовірність отриманої інформації має сенс поставити під сумнів. Адже коли людині соромно, ніяково від своєї брехні — він практично завжди відводить очі. Проте ж і пильний погляд на співрозмовника теж дозволяє розпізнати брехню по міміці. Пильний погляд в міміці брехні — це не що інше, як контроль за реакцією слухача.

Як же він сприймає брехливі відомості, вірить чи сумнівається? 4. Щоб за допомогою міміки брехні розпізнати неправду, має сенс звернути увагу і на посмішку людини. У багатьох людей під час повідомлення неправдивої інформації з’являється легка усмішка на обличчі.

Звичайно це не стосується життєрадісних людей, які посміхаються завжди і це їх стиль спілкування. А от саме недоречна усмішка повинна насторожити.

Нерідко саме посмішка дозволяє людині приховати внутрішнє хвилювання, коли він вимовляє брехня. Як розпізнати брехню по міміці 5. Уважний погляд на співрозмовника часто допомагає розпізнати брехню по міміці. Для брехунів характерно таке явище, як мікронапружень лицьових м’язів.

Іноді ще кажуть: «По обличчю пробігла тінь». Напружений вираз обличчя триває буквально частки секунд, хоча іноді буває, що опонент говорить неправду з «кам’яним обличчям».

Американський дослідник Роберт Баннет вважає: миттєве напруга лицьових м’язів — точний показник нещирості. 6. Іншим показником міміки брехні, який також дозволяє її розпізнати, є мимовільна реакція шкіри та інших частин обличчя, яку людина не в змозі контролювати.

Це може бути зміна кольору шкірних покривів (людина червоніє або блідне), розширення зіниць, тремтіння губ, часте моргання очей. Можуть спостерігатися і інші індивідуальні прояви емоцій, які супроводжують обман, допомагаючи при цьому співрозмовнику розпізнати брехню по міміці. Жести брехні 7. Жести брехні також здатні посіяти сумніви в правдоподібності наведених відомостей.

Відповідно до теорії американського дослідника Алана Піза, спроби введення співрозмовника в оману часто супроводжуються наступними жестами брехні: відтягування коміра. 8. Але, зрозуміло, жести не можуть бути критеріями брехні самі по собі, їх не можна розглядати окремо.

Для оцінки необхідно зіставляти міміку і жести брехні, аналізувати безліч інших факторів і супутніх обставин. Як розпізнати брехню по жестам 9. Якщо Ви хочете дізнатися, як розпізнати брехню по жестам і міміці, то важливо пам’ятати, що кожна реакція не є показником сама по собі, її потрібно зіставляти з іншими реакціями. Але ще важливіше мати уявлення про так званому фоновому стані конкретної людини. Які його голос, інтонація, міміка, погляд, жести у звичайному стані? 10.

Як правило безпомилково здатні розпізнати брехню по жестам люди, які багато спілкуються, тверезо оцінюють події і ситуації, завжди бувають уважні до оточуючих і волею-неволею вловлюють найдрібніші деталі в поведінці інших людей. Саме великий комунікативний досвід і вміння аналізувати і зіставляти деталі допомагає розпізнавати брехню по міміці і жестам і правильно оцінювати вірогідність одержуваної інформації.

Читайте також.

Як зрозуміти жести?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!