Як зробити вигрібну яму?

Як зробити вигрібну яму?

Для того щоб забезпечити відтік стічних вод, необхідно організувати будівництво вигрібної ями споруди, яка дозволить позбутися побутових стоків у випадку, якщо будинок розташований далеко від каналізаційного колектора. Досить часто розташування ділянок, на яких знаходяться вдома або передбачається їх споруда, не дозволяє підключитися безпосередньо до колектора і пристрій зливної ями успішно вирішує цю проблему. Існує система норм і правил (СНиП), яка регулює виготовлення вигрібної ями для дому. У визначено розташування ями на території ділянки, відстань від неї до різних об’єктів і споруд.

При плануванні зливної ями враховувати ці правила обов’язково: вигрібна яма повинна відстояти від приміщень, в яких планується проживання людей, не менше ніж на 12 метрів; до паркану від вигрібної ями має бути відстань більше одного метра. при влаштуванні зливної ями, в якій відсутній дно, потрібно врахувати відстань до джерел води, колодязів. До найближчого джерела відстань не повинна бути менше тридцяти метрів. Оптимальне місце вибирається з урахуванням цих правил. Після того, як місце під будівництво зливної ями вибрано, розраховують її розмір. Для того щоб правильно, треба враховувати такі параметри:

Кількість осіб, які проживають у будинку постійно. У розрахунок береться норма споживання на одну людину в день до 180 літрів води. Для сім’ї з трьох осіб, відповідно, в місяць кількість стічних вод складе 12 кубометрів. Звідси випливає, що для сім’ї з трьох осіб необхідно планувати стічну яму розміром від 18 кубометрів.

Тип залягають на ділянці порід також впливає на рекомендований розмір вигрібної ями. Якщо грунт складають породи, легко пропускають воду, наприклад, мергель, то для обсягу ями можна взяти 40% від стоку, виробленого за місяць.

А якщо грунт складається з порід, які воду пропускають неохоче, таких як глина, то обсяг треба брати з запасом, який буде перевищувати місячну норму. Відстань до поверхні також регламентується. Воно повинно бути не менше одного метра. Якщо ця умова не дотримати, то за межі ями можуть вийти зливні стоки.

Крім того, при постійному перевищенні допустимого рівня стоками з’являються неприємні запахи. Глибину вигрібної ями треба робити не більше трьох метрів.

Асенізаторів для очищення ями викликати все одно з часом доведеться, так що така глибина є найоптимальнішою. При використанні вигрібної ями герметичного типу асенізаторську машину потрібно викликати кілька разів на місяць. При вирішенні питання про те, як правильно зробити зливну яму, треба визначитися, якою її тип краще вибрати. На сьогодні існує два основних види вигрібних ям: ями, у яких дно відсутня; повністю гідроізольовані ями з дном.

У міру наповнення ям без дна їх треба періодично засипати. Це зменшує корисну площу землі та є не економним варіантом для дачі. Крім того, присутній запах від стоків.

Гідроізольовані ями є найоптимальнішим і дуже зручним варіантом. Незважаючи на те, що при їх будівництві виникають деякі складнощі і витрати дещо вищі, численні плюси повністю виправдовують їх споруду.

Вигрібну яму можна організувати і самостійно, не вдаючись до виклику екскаватора і допомоги робітників. Правда, зробити це не так просто: доведеться вручну позбутися двадцяти кубометрів землі. Але, незважаючи на це, зливна яма своїми руками обійдеться набагато дешевше. Отже, будуємо зливну яму: Верхній шар грунту, самий родючий, можна розподілити по ділянці або сформувати з нього нові грядки.

Решту землі вивозять, залишивши приблизно 1, 5 кубометра для засипки над кришкою люка. Якщо планується забетонувати дно, то бетон слід висипати на дно і розрівняти поверхню.

Після цього на 10 днів дають йому набратися фортеці. Далі приступають до кладки стін. Можна не надто трудитися над якістю кладки, його все одно ніхто не побачить.

Цегла кладуть у шаховому порядку, а кути перев’язуються. Це сприяє всмоктуванню в грунт води. Про те, як робиться вигрібна яма своїми руками відео можна подивитися в кінці цієї статті. Після того, коли всі ряди вже будуть сформовані, переходять до монтажу перекриття:

Слід обкопати грунт на 20 сантиметрів з усіх боків. Це дає додаткову опору для верхньої плити. Для опалубки часто використовують профнастил, його листи надають додаткову жорсткість плиті. Опалубку роблять і по периметру люка. Далі укладають арматуру, витримуючи відстань в 100-150 міліметрів.

Перетину шматків арматури перев’язують дротом. Після цього проводять заливку перекриття. Бетон застосовують у тій же пропорції, що і для підлоги. При заливанні бетон штикують, щоб сітка з арматури краще заповнилася.

Бетон заливають до необхідної товщини, а після цього залишають його для набору міцності. Це займає до 28 днів.

Після того, як бетон застигне остаточно, опори опалубки прибирають, а стінки викладають цеглою. Із зовнішнього боку стінки штукатурять, промазують бітумом. Це перешкоджає попаданню атмосферної вологи у вигрібну яму.

На завершення необхідно засипати грунтом поверхню над люком і вирівняти її. Про те, як побудувати зливну яму, є багато інформації в інших наших статтях (наприклад,). Тут немає нічого складного, треба лише ретельно все вивчити, запастися терпінням і братися за справу.

Як зробити вигрібну яму?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!