Як зробити наливну підлогу?

Як зробити наливну підлогу?

Вітаю Вас, шановні читачі нашого блогу. Сьогодні хочу поговорити про те, як зробити ідеально гладку поверхню підлоги для подальшої, натурального паркету,, ламінованого паркету, килимового покриття і інших підлогових покриттів своїми руками. А саме, мова піде про те, як зробити наливну підлогу в квартирі своїми руками. Наливні склади забезпечують простий спосіб для досягнення рівній, горизонтальній поверхні по всій площі приміщення не залежно від того, яке ви маєте підставу.

Завдяки сучасним технологіям в даний час на ринку представлена величезна кількість ровнітелей, що дають можливість вирівняти поверхню практично з будь-яким підставою починаючи від бетонної стяжки і закінчуючи деревом. Я робив рівну основу підлоги по вже існуючій цементно-піщаній стяжці пофарбованої звичайної олійною фарбою. Перепади висот складали не більше 1 см і знаходилися по периметру кімнат і на стиках плит перекриття. Розглянемо кожен пункт більш докладно. 1. Підготовка поверхні.

Крок 1. Очищення поверхні. Особливу увагу при підготовці поверхні перед нанесенням вирівнювача необхідно звернути на чистоту підстави. Не допускається наявність масляних і жирових плям, слідів фарби та інших забруднень перешкоджають адгезії матеріалів. Всі слабкі, відшаровуються і кришаться місця необхідно видалити і закласти утворилися поглиблення щоб уникнути протікання вирівнюючої суміші. Поверхня повинна бути дуже ретельно очищена від пилу і бруду, причому просто підмести приміщення буде недостатньо.

Бажано зробити вологе прибирання або, на крайній випадок, пропилососити поверхню для ретельного видалення пилу. Крок 2. Грунтовка статі. Після проведення клінінгових процедур обов’язково необхідно загрунтувати поверхню, додати їй шорсткість, для кращого зчеплення нівелює суміші з поверхнею. Для цього дуже добре підходить грунт Бетонконтакт або будь-який інший, рекомендований виробником вирівнюючої суміші.

Наносити грунтовку можна як пензликом, так і валиком при дуже великій площі покриття. Крок 3. Підготовка приміщення. Як при проведенні процедури заливки наливної підлоги, так і при його застиганні необхідно забезпечити позитивну температуру в приміщенні. Оптимальна температура від 5 до 25 С. Забороняється проводити заливку вирівнюючого складу при негативних температурах навколишнього середовища в приміщенні.

Всі вікна і двері повинні герметично закриватися, щоб уникнути створення протягів, як при наливки суміші, так і при її затвердінні. 2. Підготовка робочої суміші.

Перед приготуванням робочої суміші необхідно обов’язково ознайомитися з інструкцією, вона є на кожному мішку сухої суміші. У велику ємність наливаємо відведені кількість холодної води (для моєї марки Волма 20 кг сухої суміші зачиняють 5, 6-6, 2 літрами води (0, 28-0, 31 літра на 1 кг сухої суміші)). Висипаємо суху суміш в ємність з водою і за допомогою мішалки, закріпленої в електродрилі ретельно розмішуємо. Отримана суміш не повинна мати грудочок і згустків, бути однорідною, і мати рівномірну консистенцію.

Готова суміш може бути використана протягом 15-20 хвилин. Якщо ви виробляєте роботи з заливки перший раз не наводите дуже багато, почніть з половини мішка і трохи потренуйтеся у розподілі суміші по підлозі. Треба мати на увазі, при замішуванні сухого наливної підлоги гарячою водою час використання готової суміші може скоротитися через більш швидкого схоплювання компонентів наливної підлоги. Використання більшої кількості води, ніж рекомендовано фірмою-виробником суміші неприпустимо. У результаті цього вже готовий залитий підлога може дуже сильно втратити в характеристиках міцності.

3. Нанесення нівелює розчину на підлогу. Для нанесення нам знадобляться наступні інструменти: шпатель для кращого розподілу суміші і голчастий валик з довгою ручкою, при прокочуванні якого з наливний вирівнюючої суміші видаляються повітряні бульбашки і який сприяє рівномірному розподілу розчину по поверхні. Починаючи з самого далекого кута приміщення, приготовлену суміш виливаємо вузькою смугою.

За допомогою зубчастого або звичайного шпателя рівномірно розподіляємо нівелює шар по поверхні підлоги. Рідкий розчин повинен заповнити всі нерівності підлоги і утворити гладку поверхню. За допомогою голчастого валика з довгою ручкою акуратно видаляємо повітряні бульбашки і остаточно вирівнюємо шар.

Прокочуючи валик по поверхні, суміш рівномірно розтікається і утворює ідеальну горизонтальну глянсову поверхню. Бажано прокатку робити уздовж стіни, або, принаймні, при наближенні до стіни значно зменшити швидкість прокатування.

В іншому випадку, бризки, піднімаються голочками валика, забруднять стіну. Після розподілу першої вузької смужки наливаємо другу паралельну і повторюємо процедуру розподілу суміші. Так поступово заливаючи і розподіляючи смужку за смужкою, просуваючись до виходу, заливаємо наливна підлога своїми руками у всьому приміщенні. Витрата сухої суміші наливної підлоги при товщині шару 5-7 мм склав 4 кг на 1 квадратний метр. На всю квартиру (40 кв. Метрів) пішло рівно 8 мішків (160 кг).

У залежності від марки наливної підлоги становлення вирівнюючої суміші відбувається приблизно через 8-10 годин. А активну експлуатацію можна починати через 2-3 доби.

Бажаю всім, хто робитиме наливні підлоги своїми руками, ідеально гладких, дзеркальних поверхонь. У наступній статті планую висвітлити питання як постелити лінолеум в квартирі. і ви першими отримаєте нові статті прямо на електронну пошту. У висновку хочу запропонувати переглянути маленький ролик: Наливна підлога відео.

Приємного перегляду. З повагою, Пономарьов Владислав.

Як зробити наливну підлогу?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!