Як зробити латку?

Як зробити латку?

Як зробити латку на дитячих речах: покрокова інструкціяК щастя, давно минули ті часи, коли латочка на одязі була ознакою бідності. І стара приказка голота на вигадку хитра вже давно не актуальна. Раніше жінки змушені були штопати і латати шкарпетки, дірки на одязі і вміння вправно маскувати ці латки було дано не кожній. Проте зовсім не обов’язково робити їх непомітними.

Правильно, красиво і акуратно пришита латочка говорить про золоті руках і майстерності господині. Перед тим як зробити красиву латочку на штанцях, діру треба відстрочити по контуру трикотажним швом, який повторює форму латки. Це роблять для того, щоб зафіксувати край. Потім з виворітного боку накладається прокладка з клейового матеріалу і фіксується праскою.

Після цього можна приступити до декорування самої дірки вже з лицьового боку. Різних хитрощів ремонту одягу жінок вчили з дитинства і багато знали, як зробити латку правильно.

Заплатки це не просто нудні квадратики і прямокутники, пришиті на місце дірки, а й популярне декоративна прикраса одягу. Фантазувати на тему заплаток можна нескінченно. Але існують певні правила ремонту одягу, і якщо їх не знати, то заплатки триматимуться довго. Найчастіше латки доводиться ставити на дитячих речах не тому що дитина зношує їх до дірок, а тому що маленький непосида занадто активно пізнає світ.

Заплатки бувають функціональні і декоративні. Перші ставлять на ті місця, які найчастіше рвуться і протираються. Це місця згинів, коліна, лікті та інші. Декоративну латочку можна поставити ще до того як одяг порвалася або є велика ймовірність появи дірки.

Для того щоб знати, як зробити красиво латочку досить погортати журнали для рукоділля, в яких розповідається про сучасні тенденції моди. Існують різні способи ремонту речей. Наприклад, з’явилася необхідність поставити латочку на дитячих трикотажних штанцях.

Складність полягає в тому, що трикотаж деформується, і не кожна тканина підійде для заплатки. Для такого випадку можна взяти змішаний матеріал, який трохи тягнеться. Місце латки на одязі потрібно укріпити.

Для цього береться спеціальний клейовий матеріал, який буває тканим і нетканим і називається флізелін, дублерин, павутинка. Тканинні клейові матеріали мають в основі трикотажне полотно і відмінно підходять для ремонту виробів з еластичних тканин.

Отже, підготовча робота зроблена. Тепер з лицьового боку на місце діри прикладається сама латочка. Вона може бути різної форми — як простий, так і складною. Головне, щоб вона закривала всю діру.

Її потрібно приколоти голками або наметати. Потім пришити вручну або на машинці декоративним швом. Вивернути штанці навиворіт і зрізати зайві виступаючі через шва шматочки прокладки. В результаті дірка буде надійно забита. Є ще один спосіб поставити латочку, але він годиться для щільних Неосипающаяся тканин типу джинси.

Не має значення розмір порваного місця, бо там за готовим шаблоном потрібно вирізати малюнок. Квіточки, листочки, кораблики, фрукти — все те, що порадує дитини. З виворітного боку підкласти тканину заплатки трохи більшого розміру, наметати і з лицьового боку по контуру малюнка прошити декоративним швом, відступивши від краю 0. 5 0. 7 см. Прошити краще два рази — для надійності.

Якщо це джинсова тканина, то контур малюнка можна розпустити як бахрому — вийде цікавий ефект. Заплатка на дитячому одязі виглядає як аплікація: яскрава, красива, незвичайна.

Як правильно зробити латку знають багато рукодільниці і використовують свої знання для прикраси дитячого одягу. Якщо потрібно поставити непомітну латку, то для цієї мети використовують тканину з таким же малюнком, кольором і фактурою. Коли її пришивають, необхідно не тільки поєднати узор, але врахувати розташування часткових і поперечних ниток. Таку латочку, як правило, вставляють на місце дірки, намагаючись поєднати зі швами там, де це можливо.

Заплатки з недавніх часів стали декоративним елементом в одязі. Навіть відомі люди не соромляться носити речі, прикрашені латками, а модельєри створюють цілі колекції такого одягу.

Якщо зробити латку в стилі печворк або крейзі-квілт, то вийде ексклюзивна й індивідуальна річ. Готові заплатки можна купити. Але це нецікаво. На дитячий одяг їх можна виготовити самостійно — це зовсім не складно і дитині буде дуже цікаво брати участь в процесі вибору клаптиків і малюнка.

Він дізнається багато цікавого — в тому числі і те, як поставити латку. Заплатки, виконані як аплікації, дозволяють урізноманітнити й прикрасити дитячий гардероб.

Як зробити латку?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!