Як зробити клумбу?

Як зробити клумбу?

Красива клумба це витончений квітник, який влаштовують на відкритому місці і прикрашають на свій смак. Як правило, клумба на дачі це не тільки елемент ландшафту, який радує око, але і необтяжливий у догляді квітник, який добре проглядається з різних точок земельної ділянки. Дача будова для тимчасового перебування міського жителя: це може бути відпочинок на вихідні або просто пару днів, вкрадених з ділового життя для спілкування з природою. Тому гарна клумба може бути будь-який від найпростішої конфігурації квітника з пряними і овочевими рослинами до складних варіантів різних типів.

Корисна порада: при виборі типу клумби і рослин важливо врахувати, що флористика, за якої необхідний ретельний догляд не найкраще рішення для дачі. Інакше доведеться передбачити в сімейному бюджеті витрати на оплату послуг садівника. Головне в створенні красивого квітника правильно підібрати рослини з урахуванням інтенсивності розростання, вимог до і висоти сорту. Перевірений варіант при виборі рослин багаторічні, до яких можна додати горщики з однорічними квітами або красивими амфорами.

Такий варіант визнаний оптимальним для дачі яскрава флористика буде радувати око протягом усього сезону, а ретельний догляд не обов’язковий. Найпростіший варіант для дачі вибрати один з перевірених типів квітників і доповнити елемент ландшафту авторським декором. Гарну клумбу, наприклад, можна задекорувати камінням і пофарбувати вироби в будь-яку кольорову гамму. Для додання квітнику особливої краси підійдуть натуральні великі камені різних форм або уламки мармурових плит.

Загальний порядок робіт при створенні квітника своїми руками: Розмаїття кордону клумби. Зняти 10-15 см грунту усередині. Підготувати поверхню: утрамбувати, викласти биті цегли або щебінь. Задекорувати контур: укласти бита цегла, в нашому випадку, можна також вкопати пластикові пляшки шийкою вниз, створити бетонний бортик, виготовити мініатюрний парканчик з дерев’яних дощечок різної форми або переплести вербові прути між опорами з деревини.

Засипати грунт і дати вистоятися 10-15 днів. Після закінчення робіт можна приступити до висадки рослин, а для додання квітнику особливого шарму поекспериментувати з підручними засобами і створити унікальний декор. Нерегулярна не обмежена суворими канонами за формою і виглядає природно. Бажана флористика багаторічні морозостійкі рослини, посаджені групами, тому такий квітник вільної форми буде радувати око протягом усього дачного сезону. Піднесена багаторівнева клумба краще рішення для цінителів ефектних рішень.

Такий квітник складно не помітити, так як клумба розташована на висоті і притягує погляд з будь-якої точки земельної ділянки. Вдалий варіант при виборі піднесеного типу кілька невеликих квітників у різних рівнях. Такий дизайнерський пасаж не тільки порадує око, але і підкреслить в хазяїні знавця яскравих і оригінальних рішень ландшафту. Моноклумба золота середина між дорогими і бюджетними рішеннями. Квітник створюється з певного виду рослин, наприклад, айстр, троянд, жоржин.

Щоб гарна клумба була яскравою, можна підібрати кілька рослин одного виду і незвичайну форму елементу ландшафту. Для дачі оптимальний варіант кілька видів рослин, які будуть виглядати природно, а форми квадратна, кругла. Вертикальна безперечно красива прикраса ландшафту з квітників у вигляді стіни, ширми або об’ємних фігур.

Рослини доведеться посадити в спеціальні вази, які закріплені на каркасі. Однак такий цікавий і ефектний декор підійде тільки тим, хто готовий до трудомісткого процесу створення елементу ландшафту і значним фінансовим витратам. Арабеска краще рішення для цінителів незвичайних і яскравих рішень у вигляді квітника складної форми: подібність комах, тварин, квітів, інше.

Однак для влаштування арабески належить трудомісткий процес додання квітнику обраної форми. Популярна регулярна клумба це квітник з візерунками у вигляді геометричних фігур, розташованих в симетричному порядку. Однак відмінна риса строгих форм регулярних клумб одноразова цвітіння рослин.

Тому такий тип рідко використовується для прикраси дачі. Те ж відноситься і до килимовій клумбі з карликовими рослинами, які посаджені в певній послідовності.

Такий екзотичний декор пов’язаний з трудомістким доглядом за візерунками з невеликих кольорових рослин, тому квітник а-ля східний килим не найкраще рішення для дачі.

Як зробити клумбу?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!