Як зробити клей?

Як зробити клей?

Мабуть, не знайдеться дорослої людини, який не мав би справу з клеєм ПВА. Хоча його розшифровка у багатьох і викликає утруднення (полівінілацетат), але даний клей, отримав широке поширення в різних областях, починаючи від промисловості, і закінчуючи звичайним побутовим застосуванням. Сама назва клею розкриває його складові. Клей ПВА це результуюча змішування кількох компонентів, а саме: дисперсії вінілацетату, наповнювача (в якості нього виступає вода) і захисного колоїду. У промисловій середовищі складові такого розчину, після проведення відповідного процесу полімеризації стають клеєм і поміщаються в розчинозмішувач.

Призначення такого растворосмесителя одне довести завантажену в нього масу до однорідної консистенції. Для перевірки на відповідну густоту отриманого клею, в нього опускають дерев’яний товкач. У точки продажів клей ПВА, виготовлений таким промисловим способом, надходить уже в тарі. Ця тара може мати різні варіанти від пластикових банок до пляшок.

Тим не менш, є люди, яких заводськапродукція, м’яко кажучи, не влаштовує. Ними рухає бажання довідатися, як зробити ПВА в домашніх умовах, та так, щоб за своїми властивостями він був схожий на свого промислового побратима. Що ж, бажання похвальне. Приступимо до детального розгляду процесу.

Необхідні матеріали. Складові, які будуть потрібні для того, щоб виготовити аналог заводського клею ПВА в домашніх умовах: 1 літр дистильованої води.

Її можна вільно придбати в аптечних пунктах, або ж випарити з дощу; 4 грами гліцерину, що продається також в аптеці;

Як зробити ПВА: інструкція. Щоб розібратися з процесом і зрозуміти, як зробити клей ПВА в домашніх умовах, необхідно самостійно пройти весь шлях від початку і до кінця. Отже, замочуємо фотографічний желатин на строк, що дорівнює 24 годинам. Після доби вийшла желатинову масу опускаємо в ємність з дистильованою водою, додаємо борошно.

Цю ємність, в свою чергу, поміщаємо в іншу, ще більшу за розмірами (можна використовувати), заливаємо найбільшу тару водою з під крана, і ставимо на гарячу конфорку. Безперервно помішувати. Мета домогтися однорідного розчину, бажано без грудочок.

Після цього отставляем каструлю. Далі в суміш додаються спирт і гліцерин.

Отримана остившая маса і є аналог ПВА клею.

Як зробити клей?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!