Як зробити каркас для гіпсокартону?

Як зробити каркас для гіпсокартону?

Великою популярністю користується метод каркасного монтажу гіпсокартону. Причина широкого поширення методу, полягає в його достоїнства. Враховуючи, що для металевих конструкцій каркасів виготовляють спеціально призначені для них профілі, відповідно їх установка не викликає будь-яких ускладнень і не займає надто багато часу. Термін служби таких каркасів, розраховані під гіпсокартон досить великий, вони не гниють, стійкі до деревних шкідників і чудово витримують вплив часу. Як зробити каркас для гіпсокартону своїми руками?

Робимо каркас для гіпсокартону своїми руками Каркаси з ПП 60 27 рекомендуємо розміщувати, на певній дистанції від стін і закріплювати до стіни використовуючи прямі підвіси. Монтажні роботи каркаса починайте з розміток розташування профілів. Відступите від стіни, проведіть по підлозі лінію паралельну стіні. Проведена лінія відзначатиме кордон для лицьової площини стіни.

Величину відступу складаємо з розмірів: товщини гіпсокартонного листа + товщини направляючого профілю + ширини проміжку між стіною і профілем, де будуть встановлені комунікації (електрична проводка, труби та інше). Зауважимо, під час розрахунку відступу треба брати до уваги нерівність стіни. По суті відступ зобов’язаний забезпечити прокладку майбутніх комунікацій, не заважати монтажу гіпсокартону і займати зовсім небагато місця, економлячи кожен сантиметр житлової площі приміщення.

Коли ви встановите лінію місця положення лицьової частини гіпсокартону, починайте відміряти від отриманої лінії вглиб каркаса відстань яке має дорівнювати товщині гіпсокартонних панелей. Таким чином, визначте кордон лицьовій площині каркаса розраховану під гіпсокартон. Потім створюєте проекцію готівкової лінії на стелі, для цього використовуйте Виска. Схил необхідно опустити, таким чином, щоб центральна точка зійшлася з проведеної на підлозі лінією.

Далі на стелі відзначають точки, з’єднуючи їх прямою лінією, яка і стане кордоном обрешітки. Збірка каркаса для гіпсокартону своїми руками починається з кріплення ПН профілю спочатку до, а потім і до стелі. ПН профіль прикладіть до підлоги, вирівнюйте його згідно зазначеної лінії що відзначає кордон лицьовій площині каркаса. Потім закріпіть дюбель звичайними цвяхами, розміщуючи місця кріплення не більше ніж через один метр. Те ж саме зробіть і під час кріплення ПР профілю на стелю.

Закінчивши установку напрямних профілів, приступайте до установки підвісів. Підвіси потрібні для фіксації ПП профілю у вертикальному положенні. Заздалегідь визначте місця установки ПП профілю (т. н. Вертикально направляють).

ПП профілі встановіть так, щоб відстань між центрами профілів дорівнювало ширині ГПЛ, а саме 1200 міліметрів. Після визначення секторів місця розташування ПП профілю, встановлюйте прямі підвіси. Установка підвісів здійснюється за рахунок закріплення їх до стін за допомогою дюбель цвяхів. Підвіси розташовуйте по вертикальній лінії проходження ПП профілю і варті один від одного на дистанції не більше півтора метрів.

Якщо прямих підвісів немає, їх можна зробити і самостійно. Для цих робіт підійде ПП профіль.

Спершу розрахуйте довжину підвісу, складіть з подвоєної відстані передній площині обрешітки до стіни з шириною ПП профілю. Після деяких розрахунків відміряйте і відріжте потрібну частину необхідної вам довжини. На цій ділянці від торців відзначте відстань, яку має дорівнювати відстані від передньої площини обрешітки до стіни і надріжте бічні стіни.

Після чого з торців на величину товщини ПП профілю зрізайте бічні стіни. Зрештою отримаєте точно такий же підвіс тільки спрацьований вашими руками.

Для реалізації закінчення робіт по збірці каркаса для гіпсокартону, встановіть ПП профіль. Для початку наріжте по довжині, яка повинна бути дорівнює висоті кімнати або на п’ять міліметрів менше її, що полегшить монтаж. Далі ПП профілі встановлюйте в порожнині ПН профілю знаходиться на підлозі та стелі. Використовуйте схил або той же рівень, для перевірки положення профілю на питання вертикальності. Потім кріпіть до ПН профілем застосовуючи саморізи з прес шайбою (якщо хочете, скористайтеся свердлом так і без нього, довжиною десять-п’ятнадцять міліметрів).

Фінальне закріплення ПН профілю реалізується за рахунок прямих підвісів, із застосуванням саморізів з прес шайбою. Частина підвісів виступаючі, за передню площину каркаса під гіпсокартон відгинайте у всередину. Щоб уникнути втрати облицюванням жорсткості, змонтуйте в горизонтальних швах, необхідні перемички з робочого профілю, раніше використаний для несучих стійок. Щоб збільшити жорсткість конструкції радимо розташувати поперечні стійки посередині самого листа. Доцільно до моменту складання каркаса, загодя чітко визначити розташування предметів, які бажаєте прикріпити до стіни.

Там же встановіть нові підвіси і ПП. Монтаж гіпсокартонних панелей на каркас У разі ведення облицювання гіпсокартонними панелями, радимо під час вкручування саморізів відступати від крайок на десять міліметрів.

Якщо використовуйте гіпсоволокнисті плити, відступайте від кромки на п’ятнадцять міліметрів. Обов’язково шурупи повинні встановлюватися в гіпсокартонні панелі чітко під певним кутом (прямим) увійти в полку профілю в глибину десь десять міліметрів. Для отримання необхідної рівній поверхні, головку шурупа можна утапливать в товщину листа на один міліметр, а потім його зашпакльовують. Самонарізи вкручуються крім периметра у вертикальні стійки, а також в горизонтальні перемички.

Незалежно від простоти використання металевого каркаса, існують ще інші способи вирівнювання стіни. У деяких випадках вони навіть набагато краще, ніж вирівнювати стіни гіпсокартонними листами.

Як зробити каркас для гіпсокартону?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!