Як зробити гірку?

Як зробити гірку?

Альпійська гірка (альпінарій або рокарій) фантазійний кам’янистий сад, модна фішка, яскрава декоративна родзинка, здатна перетворити будь присадибна ділянка, перетворивши його на справжню цукерочку! Сильні світу цього викладають ландшафтним дизайнерам нечувані суми за облаштування шматочка незайманої природи в своїх особняках. Ну а ми обійдемося своїми силами з мінімальними фінансовими витратами, благо руки ростуть звідки треба, голова на плечах є, та й з почуттям смаку начебто все в повному порядку. При правильному плануванні та організації робіт альпійська гірка своїми руками створюється за один день!

Важливо лише дотримати ряд важливих принципів і правил, щоб не довелося розбирати і переробляти з такою працею зібраний шедевр. Насамперед, підбираємо локацію для майбутнього кам’янистого.

Вибір бажано зупинити на відкритому, просторому, сонячному куточку. Оптимально підійде південна або південно-західна сторона ділянки. Природно, це має бути місце, де ви часто буваєте. Створювати уголочек для милування прихований від очей, сенсу немає. Альпінарій покликаний притягувати до себе захоплені погляди, радувати, умиротворяти.

Вибравши відповідну локацію, розмічаємо місце для об’єкта. На обраному місці вириваєм котлован: не надто глибокий, але і не дуже невеликий.

Так, для альпійської гірки розміром 2х2 м достатньо буде котловану глибиною 0, 8-1 м. Щоб такий бажаний альпінарій радував вас якомога довше, необхідно подбає про хороше дренажі, який виконуватиме функцію фундаменту, не даючи грунті просідати, а вашій гірці провалитися крізь землю, і прибираючи зайву вологу, яка може нашкодити рослинам. Для створення гарного дренажного ефекту заповнюємо котлован битою цеглою, керамзитом, щебенем, гравієм або будівельним сміттям (крім деревних відходів), який залишився після зведення дачного будиночка. Дренаж засипаємо піском або своєрідним коктейлем з дрібного гравію, гальки і піску. За 30-40 см до поверхні в хід йде шар родючого грунту, який потрібно ретельно утрамбувати.

Розмір каменів підбираємо відповідно до масштабів ділянки: великі камені годяться для просторих територій, якщо зона невелика краще віддати перевагу середнім валунам і плитняк. Колір і фактура каменів повинна гармоніювати із загальним ансамблем і підкреслювати красу навколишнього їх рослинності. У гонитві за самобутністю і креативом важливо не перестаратися з еклектикою, адже для альпійської гірки в першу чергу важлива природність і природність. Тому краще обмежитися однією породою каменю: граніт, кар’єрний кварцит, піщаник, вапняк. Укладання каміння здійснюється ярусами, за принципом від великого до малого: великі валуни кладемо в основу, а на вершині розміщуємо камені поменше.

На саму верхівку можна відрізати небудь оригінальний, рідкісний екземпляр. Кожен шар пересипається добре зволоженою землею. Класичний альпінарій включає в себе від трьох до п’яти ярусів. Між камінням залишаємо достатній простір для росту і розвитку рослин. Форма гірки залежить від вашої фантазії і смаку.

Жорстких правил в укладанні каменів немає. Альпійська гірка не повинна виглядати занадто правильної або надто хаотичною.

Максимум природності, гармонії, рівноваги і стійкості. Важливо лише щоб чудово виглядав навіть без рослин. Нехай це буде вашим головним критерієм. Щоб зелені мешканці альпінарію радували нас буйним цвітінням, набуваємо спеціальну грунтову суміш або готуємо її самі, благо більшість наших підопічних досить невибагливі і не перебірливі у харчуванні. Одну частину торфу змішуємо з трьома частинами глинистого грунту.

На п’ять частин готової суміші додаємо одну частину гравію. Готово! Неодмінно подбайте, щоб земля була спочатку чистою, в іншому випадку вам доведеться невпинно відвойовувати своє дітище у всюдисущих бур’янів.

Спочатку у верхній частині гірки висаджуємо чагарники і деревця, а потім багаторічні трави. Спочатку в альпінаріях висаджували виключно високогірні види альпійських рослин, але в сучасному ландшафтному дизайні такі обмеження зовсім не обов’язкові. У ролі озеленювачів виступають, чагарники і низькорослі дерева, папороті, злаки, трави, цибулинні. Головний момент, який необхідно враховувати в обов’язковому порядку, це сумісність видів і їх невибагливість, щоб не довелося возитися з грунтами, підбираючи кожному вихованцеві своє меню. Також компонувати рослини слід таким чином, щоб альпійська гірка на дачній ділянці круглий рік виглядала виграшно і привабливо, а в’янення одних видів змінялося цвітінням інших.

Навіть взимку альпінарій буде виглядати свіжо, якщо в ньому присутні хвойні рослини: ялівець, туя, гірська сосна. Цікавий ефект виходить при поєднанні вічнозелених чагарників (магония падуболистная, самшит) з листопадними (кизильник, спірея). Будуть доречні в альпінарії й цілющі трави: шавлія, розмарин, бадан, чебрець. Надати гірці екзотичності допоможуть папороті, весняної яскравості цибулинні, незвичайності злакові, душевності улюблені садівниками настурції, чорнобривці, нарциси. Підготовлене для посадки місце щедро воложимо.

Висадивши деревце або квіточка, утрамбовуємо навколо нього землю і злегка присипаємо дрібною галькою, щоб уповільнити ріст бур’янів і уникнути занадто швидкого випаровування вологи. Щоб альпінарій не надто інтенсивно заростав, галькою бажано засипати і простір навколо гірки. Ну ось, власне кажучи, і все. Альпійська гірка своїми руками готова! Ну хіба ця краса не коштувала витрачених сил і часу?

Можете милуватися самі своїм творінням і запрошувати друзів. І, звичайно ж, не забувайте раз на місяць прополювати альпінарій і проріджувати швидкозростаючі рослини. Радимо до прочитання:,.

Як зробити гірку?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!