Як зробити альпійську гірку?

Як зробити альпійську гірку?

Швейцарські Альпи приваблюють своєю дивовижною красою. Створити рукотворне диво в мініатюрі на присадибній ділянці може кожен, варто тільки захотіти.

Як же спорудити альпійську гірку? Кроки. 1 Перш ніж зважитися на такий захід, ретельно продумайте всі деталі.

По-перше, потрібно визначитися, де саме буде знаходитися альпійська гірка. Зводити її варто на сонячній галявині, оптимальний варіант добре освітлюваний пагорб або схил. Щоб альпінарій радував око постійно, не рекомендується розташовувати його під деревами або поруч з будівлями. Це має бути відкрите, звідусіль переглядається місце.

Приступати до робіт переважніше восени, хоча, якщо Ви плануєте насадити квітучі рослини на початку літа, можна і навесні. 2 Для роботи Вам будуть потрібні камені (переважніше граніт або вапняк), щебінь, дерен, торф, пісок, галька, лопата, лом і, звичайно, натхнення і азарт. Спочатку підготуємо грунт: її слід ретельно прополоти і розпушити. Далі знімаємо 40-сантиметровий верхній шар і вкладаємо в основу майбутнього альпінарію дренаж із щебеню, гравію, битої цегли або черепків, щоб запобігти застій вологи. Якщо на Вашій ділянці переважає глинистий грунт, крім щебеню слід додати пісок.

Далі присипаємо галькою і укладаємо камені. 3 У принципі підійдуть будь валуни, головне уникнути гострих, ріжучих поверхонь. Перш ніж розташовувати камені, необхідно вирішити, якого типу альпінарій Ви збираєтеся споруджувати: подібність полонини або ущелини, у вигляді скелі, галявини, озера і т. д. Відповідно до цього і слід формувати майбутній образ.

Але, на якому б Ви варіанті не зупинилися, є загальне правило: спочатку вкладаються більш великі камені, а потім більш дрібні екземпляри. Укладаємо камені: спочатку фундамент, потім другий ярус 4 Щоб не обробляти їх штучним шляхом, краще вибирати оригінальної форми і нестандартним колірним рішенням. Пам’ятайте: що Ваше споруда повинна виглядати гармонійно, як якщо б насправді камені жили в цьому грунті століттями.

Утворилися зазори між каменями засипте землею або галькою. Зміцнивши основу, переконайтеся в її міцності. Перший ярус готовий. Можна насипати підготовлений грунт з суміші торфу, дерну і щебеню, додати добрива.

Далі зводимо другий ярус, який, природно, в діаметрі поступатиметься першому. Камені тут слід вибирати подрібніше і цікавіше, оскільки розташовуватися вони будуть майже в центрі альпінарію. Знову насипаємо землю. В принципі, найпростіша гірка готова. 5 Саме час подумати про її мешканців.

Спочатку потрібно посадити трав’янисті рослини або чагарники. Так, ідеально будуть виглядати ялівець, юка.

Потім висаджуємо низькорослі рослини: нарциси, тюльпани, гвоздики, флокси, люпин. Вибирайте те, що росте у Вашій кліматичній зоні. Основний принцип цвітіння не повинно припинятися. Крім цього, необхідно врахувати звички рослин. Не слід висаджувати екземпляри, що ростуть переважно на вологому грунті.

Також квіти не повинні боятися палючих променів і відсутності дощу. І все ж, якщо Ви посадили, наприклад, цикламени, то варто подбати про навісі від сонця. 6 При створенні альпінарію потрібно пам’ятати, що, завдяки тому, що камені швидко нагріваються і довго зберігають тепло, тут, швидше за все, оселяться ящірки, жаби, які-небудь комахи. Не варто турбуватися це корисні мешканці Вашого альпінарію: вони не тільки будуть рихлити грунт, а й запилювати рослини.

Піклуватися про красу альпінарію повинні і Ви самі, регулярно і потроху поливаючи землю, періодично видаляючи бур’яни і засохле листя.

Як зробити альпійську гірку?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!