Як заповнювати прибутковий касовий ордер?

Як заповнювати прибутковий касовий ордер?

в касу підприємства оформляється первинним документом прибутковий касовий ордер. Цей документ є обов’язковим для заповнення та має уніфіковану форму КО-1. Бланк прибуткового касового ордера можна скачати в кінці статті. Розберемося, як правильно заповнити прибутковий касовий ордер КО-1, завантажити зразок заповнення можна нижче. Зразок заповнення ордера форма КО-1.

Бланк форми КО-1 представляє з себе лист, права частина якого відривна. При отриманні готівки заповнюється прибутковий касовий ордер від руки або на електронних носіях, потім права частина відривається і передається особі, яка здала гроші, на знак того, що сума прийнята до обліку. Ліва частина бланка ордера призначена для бухгалтерії підприємства, що одержує гроші. найменування організації, її код ОКПО; порядковий номер пріходніка, дата складання дата прийняття грошей; дебет дебет бухгалтерського рахунку, на якому буде врахована отримана сума (рахунок 50 Каса); кредит кредит кореспондуючого бухгалтерського рахунку (якщо гроші здаються підзвітною особою, то кредит рахунку 71 ; якщо від сторонньої організації, то кредит рахунків 76; якщо це оплата від покупця, то рахунок 62; якщо внесок до статутного капіталу від засновника, то рахунок 75 і т. д.), якщо за цим рахунком ведеться аналітичний облік, то він вказується у відповідній графі; також тут пишеться код структурного підрозділу (якщо організація використовує систему кодування); прийнято від або ПІБ співробітника організації (наприклад, підзвітна особа), або, якщо гроші надходять від сторонньої організації, то найменування організації та ПІБ особи, через якого передаються гроші; підставу документ, який є підставою для надходження грошей (накладна, договір, рахунок на оплату, авансовий звіт і т. д.); сума прописом з великої букви, копійки цифрами, порожнє місце заповнюється прочерком; в тому числі або фраза без ПДВ , або, якщо ПДВ виділяється, сума цього податку цифрами; підписи відповідальної особи (касира), що отримав гроші і головного бухгалтера.

Ліва частина бланка ордера заповнена. Переходимо до правої частини бланка форма КО-1, званої квитанція: рядки прийнято від, підстава, сума, в тому числі повторюють значення відповідних рядків лівої частини; дата, підписи касира і головного бухгалтера та печатку організації. Бланк прибуткового касового ордера заповнений, завантажити зразок можна нижче. Відрізаємо квитанцію від прибуткового ордера по лінії відриву і передаємо особі, яка здала гроші.

Ліва частина бланка передається в бухгалтерію і підшивається в спеціальну книгу, звану, в якій послідовно реєструються всі прибуткові та видаткові касові ордери. Видатковий касовий ордер також є важливим касовим документом, на підставі якого відбувається видача грошових коштів з каси, зразок заповнення КО-2 можна скачати в, там же можна скачати бланк даної форми.

Зразок прибуткового касового ордера КО-1 Бланк прибутковий касовий ордер скачати.

Як заповнювати прибутковий касовий ордер?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!