Як закінчити носок?

Як закінчити носок?

Щоб правильно навчитися в’язати шкарпетки, потрібно знати, як правильно в’язати ту чи іншу частину в його загальної складової. Тому, для зручності і загального сприйняття, ми розділили в’язання носка на 4 частини, кожна з якого в цілому допоможе вивчити правильність в’язання.

Фото: 1. Початок вив’язування носка Щоб правильно пов’язати носок, рекомендуємо Вам для початку потренуватися, зв’яжіть поки невеликий носок на 40 петель. Набрати їх слід на дві панчішні спиці, які складені разом. Акуратно звільніть одну з спиць і якомога тугіше пров’яжіть перший ряд гумкою 1 на 1. При цьому відразу розподіліть петлі на чотири спиці таким чином: пров’яжіть перші десять петель однієї спицею, потім ще десять другого спицею, далі третьої наступні десять петель і під кінець четвертої спицею пров’яжіть залишилися десять петель. І так вже провязани всі сорок петель, а в роботу введено чотири спиці, при цьому п’ята спиця буде робоча.

Вам варто до петель на першій спиці приколоти шпильку або прив’язати кольорову нитку, надалі ця спиця буде орієнтиром Вам в роботі. Тепер Вам слід кінець нитка зв’язати вузлом разом з робочою ниткою, від цього в’язання замкнеться в коло. Петель кромок тепер тут присутнім не буде.

Вам слід далі в’язати по зовнішній стороні кола, слідуючи за годинниковою стрілкою 4 Травня см. гумкою 1 на 1. Потім варто перейти на панчішну в’язку, при цьому потрібно продовжувати в’язати до того моменту поки не дійдете до щиколотки. Це приблизно Вам необхідно буде зв’язати близько п’яти сантиметрів. 2. Формуємо п’яту при в’язанні носка При формуванні п’яти в в’язанні носка Вам слід для початку розділити всі в’язання на дві рівнозначні частини.

Потім Вам варто в’язати тільки петлі двох спиць: третьою і четвертою. А петлі, які знаходяться на першій і другій спицях, вони в освіті п’яти зовсім не беруть участь. Для того щоб Вам було зручно в’язати, то з початок варто провязати петлі з третьої і четвертої спиць на одну.

Лише тоді, можете починати в’язати Ваше полотно панчішної в’язкою. Це і буде висота Вашої п’яти. Як же тепер визначити висоту полотна?

Визначають цю висоту так: кількість петель на спиці ровняется числу кромок петель полотна. З цього прикладу випливає те, що у нас має бути 10 кромок петель або ж 20 рядів. Тепер Вам необхідно призупинити в’язання, але завершити його варто тільки лицьовим поруч. Наступним нашим кроком буде формування з полотна нашої п’яти. Щоб цього досягти, для цього Вам потрібно почати збавляти кількість петель усередині полотна.

При цьому в думках слід розділити петлі на три рівні частини, включаючи кромочні петлі. Якщо ж Ваше число петель не ділиться на три, то залишок слід додати до середньої частини. Вам слід поділити петлі ось так: на бічні частини по шість петель, а 8 петель на середню частину.

Потім варто почати зменшення: Перший ряд представлений як виворітна сторона полотна виворітні петлі.

Вам треба зв’язати 6 петель в першому бічній частині, а тепер всі петлі середньої частини, лише не чіпаючи останню петлю, її треба буде провязать виворітного разом із сусідньою петлею, яка знаходиться на 2 бічній частині. Ви побачите, що 5 петель на другий бічній частині залишилися не Провязав.

Поверніть в’язання. Тепер почнемо в’язати другий ряд, він представлений лицьовою стороною полотна лицьові петлі: кромочні петлі варто зняти і підтягнути до спиці, потім потрібно зв’язати петлі середньої частини, крім петлі останньої. Її слід провязать з петлею сусідній першої бічної частини лицьової петлею за задню стінку. Знову поверніть в’язання.

Повторити потрібно до того моменту поки всі петлі бічних частин НЕ будуть провязани з петлями середньої частини. Закінчити роботу Ви повинні лицьовим поруч, а на спиці повинно залишитися тільки 8 петель середньої частини.

До вовняної нитці при утворенні п’яти можна прикріпити капронову або іншу міцну нитку. Коли закінчите вив’язування п’яти, додану нитку варто обірвати і продовжити в’язати вже лише тільки вовняний. 3. В’язання носка до зменшення петель на миска

Продовжуйте в’язати по колу цю частину носка лицьовими петлями. Варто почати роботу так: потрібно набрати нові петлі спицею, на якій знаходяться петлі середньої частини. Нові петлі варто набирати по лицьовій стороні носка з кромок петель з п’яти, при цьому з кожної кромочной набирати по лицьовій петлі. Повинно вийти близько 10 петель. Далі пров’яжіть 10 петель на 1-й спиці вільної спицею, а тепер інший спицею 10 петель на 2-й.

З краю полотна наберіть нові петлі вільної спицею. Рівно стільки ж скільки набрали із протилежного полотна. І цієї ж спицею пров’яжіть половину петель в середній частині 4 петлі. Знову, як ми бачимо в роботі виявилися 4 спиці.

Тепер Вам потрібно в’язати все по колу і одночасно зменшуйте зайві петлі на 3-й і 4-й спицях, при цьому пров’язуйте їх по дві разом виворітного через 2 кола. Коли на них виявиться первинна кількість петель (по 10 на кожній), зупиніть зменшення і продовжуйте в’язати носок до кінця мізинця (у даному прикладі 6 см.). 4. Зменшення петель на миска Зменшення петель на мисці можна зробити так: в кожному ряду (або через ряд) пров’язуйте по дві петлі разом виворітного в кінці кожної спиці. Тоді мисок у нас буде виходити округлим.

Зменшення варто робити до того моменту, поки у нас на спицях не опиниться по одній петлі. Потім нитку потрібно обірвати, і прошийте нею петлі, стягніть туго. На завершення в вивороті носка сховайте кінець нитки за допомогою гачка. Зменшення через ряд варто робити лише в тому випадки, якщо у Вас дуже довгі пальці ніг. Ось так і можна навчитися в’язати шкарпетки.

13. 09.

2011.

Як закінчити носок?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!