Як визначити стать черепахи?

Як визначити стать черепахи?

Існує безліч зовнішніх ознак або характеристик, що дозволяють розрізнити черепах по підлозі. Але ці ознаки розрізняються у різних видів. Не маючи практики, буває досить важко їх інтерпретувати. Також дуже важливо розуміти, що стать маленьких черепах і діточок рідко можна визначити з достатньою точністю. У деяких випадках стать не можна визначити напевно, поки тварина не досягне статевої зрілості.

Тому, купуючи підлітка, будьте готові до того, що все виявиться зовсім не так, як ви очікували, або так, як вам говорили. Але, говорячи в цілому, наступні характеристики є досить надійними показниками при визначенні статі, принаймні у дорослих тварин: 1. Майже всі без винятку самці черепахи мають набагато більш довгі хвости, ніж самки.

2. Короткий і щільний хвіст зазвичай вказує на жіночу особину — але пам’ятайте, це правило не без винятків. 3. Якщо нижня сторона панцира (пластрон) увігнута всередину, то черепаха, ймовірно, має чоловічу стать. 4. Якщо пластрон абсолютно плоский, це звичайно вказує, що черепаха-жіночої статі.

5. У самців задній кінець пластрона має більш виражену форму літери «V». 6. Задній кінець пластрона у самок часто має більш заокруглену форму, що полегшує відкладання яєць. Якщо пластрон (нижня частина панцира) увігнутий, це явна ознака того, що це черепаха чоловічої статі.

Найсильніше пластрон увігнутим у деяких тропічних черепахах типу червононогі черепахи (Geochelone carbonaria), але цей же ознака виражений не так явно у самців багатьох інших видів. Якщо пластрон абсолютно плоский, це звичайно вказує на те, що це черепаха жіночої статі. Але знову-таки тут також трапляються винятки, і по одному лише ознакою ніколи не можна робити остаточні висновки.

Якщо у вас мало досвіду в поводженні з черепахами і ви не звикли їх порівнювати, легко зробити помилку. Майже без винятку у черепах чоловічої статі хвости набагато довший, ніж у черепах жіночої статі. Це особливо наочно видно на прикладі з черепахою Германна (Testudo hermanni), але також справедливо і для багатьох інших видів. Загальне правило таке: якщо хвіст досить довгий, щоб черепаха могла підняти його і повернути набік при ходьбі, то це самець, а якщо він короткий і товстий, то, цілком ймовірно, це самка.

З цього правила є кілька винятків, і у деяких черепах буває дуже важко точно визначити стать. Особливо велику проблему в цьому сенсі представляють пантерових черепахи (Geochelone pardalis).

У них видимі зовнішні відмінності між самцями і самками не тільки невеликі, але також дуже мінливі.

Як визначити стать черепахи?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!