Як виростити тюльпан?

Як виростити тюльпан?

Здрастуйте, дорогі друзі! Сьогодні ми поговоримо про особливості вирощування тюльпанів, про те, чим же вони відрізняються від інших цибулинних рослин. Немає такого саду, де б не цвіли тюльпани і вже в квітні їх загострені проростки пронизують тане сніг — починають відростати листя. розквітають і їх розкішним цвітінням ми можемо милуватися до 35 днів. Для того, щоб вирощування тюльпанів було легким і приємним, необхідно дотримуватися ряду простих правил. Правила вирощування Відразу на початку весни, як тільки зійде сніг (а ще краще по снігу), потрібно підгодувати тюльпани хімічними добривами — 15-30 г на 1 м, але не більше.

Вносячи добрива, постарайтеся не забути, що тюльпани погано ростуть при підвищених концентраціях солей в грунті і, тому слід вносити тільки половину тієї дози, яка рекомендується для цибулинних культур. Я зазвичай підгодовую тюльпани нітроамофоскою або спеціальними добривами для садових квітів: перша підгодівля — по снігу, друга — на початку бутонізації, третій через тиждень після цвітіння. Станом зовнішнього вигляду тюльпанів можна визначити, яких елементів бракує в грунті. Наприклад, якщо не вистачає азоту, то у тюльпана листові пластини стають вузькими і вже не в змозі зберігати вертикальне положення.

Стебла і листя, при цьому, поступово набувають червоний відтінок. При нестачі ж у грунті калію і фосфору по краях листя тюльпана з’являється синьо-зелене забарвлення. Основний весняний догляд за тюльпанами полягає у видаленні хворих рослин, причому, разом з цибулиною, корінням і прилеглою землею. При цьому ямку заливають розчином марганцівки, який іноді рекомендують підігрівати до температури 70-100

С. Все агротехнічні прийоми розпушування, прополка, підживлення, видалення хворих і вірусних рослин необхідно проводити дуже акуратно, щоб постаратися не пошкодити листя і коріння здорових рослин, адже саме вони годують цибулину. У тюльпанів дуже швидко ростуть листя, стебла, квітки і навіть під землею йде активна робота по збільшенню в розмірах дочірньої цибулини і закладаються внучаті цибулини. І цим пояснюється їх короткий період життя. Ці стрімкі процеси вимагають великої кількості поживних речовин і вологи в грунті.

Тому в період бутонізації та цвітіння, особливо за відсутності дощів, необхідно регулярно поливати рослини. А також для того, щоб отримати правильно сформовану велику замещающую цибулину, поливати тюльпани треба ще два тижні після цвітіння. Щоб на другий рік отримати великі квіти і щоб цибулина не розпадається на дрібні цибулинки, не можна допускати появи насіннєвий коробочки — коли квітка почне в’янути, потрібно відразу його видалити (обірвати руками, а не зрізати ножем). При цьому обов’язково залишити на стеблі не менш двох листя, адже за їх рахунок харчуватимуться майбутній квітку і цибулина. Тюльпани люблять сонце і добре дренированную, легкий грунт.

Як правило, цибулини викопують щороку, але якщо ви посадите тюльпани глибше і не будете забувати підгодовувати їх під час росту і після цвітіння, то вони можуть рости на одному місці кілька років. Я пересаджую тюльпани через 3-4 роки. У червні, як тільки почнуть жовтіти листя, цибулини викопати, просушити в тіні і зберігати до осені в коробках, підписавши назву сорту. і, тому (хочу повторити ще раз) їх треба сушити обов’язково в тіні, в добре провітрюваному місці. У вересні приходить пора висаджувати тюльпани на гряди.

Для цього робимо траншейки шириною 30 см і глибиною близько 20 см. На дно насипаємо суперфосфат. Увага! Нагадую — ні в якому разі не можна вносити під тюльпани гній (як і під всі цибулинні), так як це призводить до загнивання цибулин.

Спочатку розкладаємо в траншейку великі цибулини донцем вниз і злегка присипаємо землею. Потім між ними садимо більш дрібні і знову присипаємо, а по краях викладаємо діток. Зверху засипаємо землею, що залишилася. При такій посадці грядки виглядають навесні більш декоративно і немає потреби викопувати тюльпани щороку. У малосніжні зими можливе сильне промерзання грунту на глибину до 20 см.

Якщо температуру промерзання грунту до мінус 4 С тюльпани переживають без наслідків і нормально цвітуть навесні, то промерзання до мінус 9 З загрожує різними деформаціями квітки. Тому після перших заморозків, коли грунт на ніч підмерзає, а вдень відтає краще укрити посадки тюльпанів торфом, перегноєм, тирсою або соломою шаром 10-15 см.

Хвороби та шкідники Якщо цибулини тюльпанів проросли, але листя починає жовтіти і засихати, то можна говорити про захворювання рослини. Дуже часто хвороби поширюються після ушкоджень як кореневим цибульним кліщем, медведкою, жуками-Щелкунов, так і механічних.

Симптомами фузаріозною гнилі (фузаріозу) є: раптове пожовтіння і засихання наземної частини рослини, цибулини починають буреть і сохнути, з’являється слабкий сіруватий наліт грибниці зі спорами. Пеніціллезная гниль проявляється наступним чином: лусочки на поверхні цибулини починають жовтіти і потім швидко розростається щільне блакитно-зелене спороношение. Загнивання починається з квіткових бруньок і квітконосів і дуже часто цибулина згниває повністю.

Бактеріальна гниль (бактеріоз) розвивається в основному як наслідок ушкодження кореневим цибульним кліщем, який харчується на дінці і молодих коренях цибулини, іноді захворювання провокують також і нематоди. При цій хворобі цибулини буріють і згнивають, з’являється неприємний запах. Одним з найбільш поширених і небезпечних вірусних захворювань тюльпанів вважається вірус пестролепестности.

Зовні він проявляється на пелюстках тюльпанів у вигляді різноманітних смуг і крапин, які часто виглядають декоративно і незвично. Проте вірус вражає всі частини рослини, уповільнює обмінні процеси, провокує затримку цвітіння і раннє пожовтіння листя. А може у вас є свої цікаві секрети у вирощуванні тюльпанів, дорогі читачі? Поділіться з нами!

Давайте поспілкуємося! Мітки.

Як виростити тюльпан?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!