Як відшкодувати збитки?

Як відшкодувати збитки?

Багато хто з нас стикалися з ситуацією затоки квартири. Що зробити, щоб відшкодувати збиток від затоки квартири, ми розповімо в цій статті. Після того, як стався залив квартири, слід викликати представників керуючої організації (ТСЖ, ЖК і т. п.) і власника квартири, з якої вас залили. Разом з цими особами вам необхідно скласти Акт про затоці квартири.

Представники керуючої організації не можуть відмовити вам, фіксація подібних випадків є їх обов’язком. Якщо сусіди відмовляються підписувати даний акт, бажано це зафіксувати в акті підписами всіх інших осіб, зробивши позначку Іванов Іван Іванович запрошений, від підписання акт відмовився. В Акті про затоці квартири бажано зафіксувати все якомога детальніше, обов’язково чітко вказати час і місце затоки і складання акта, чітко зафіксувати ушкодження. Акт повинні підписати всі присутні при його складанні особи.

Один примірник Акта про затоці квартири обов’язково повинен залишитися у вас. Один слід направити залівшему вас особі, третій залишається в керуючої організації.

Перш ніж переходити до збитку від затоки квартири відзначимо, що у випадку якщо ваша квартира знаходиться на верхньому поверсі, то відповідальність за протечку буде нести безпосередньо керуюча організація, яка зобов’язана утримувати будинок в належному стані. Якщо у квартири мається наймач, то відповідальність може лягти як на плечі наймача, так і власника квартири. Тут доведеться розбиратися і з’ясовувати, з чиєї саме вини сталася витік води.

Відповідно до закону, власник зобов’язаний робити капітальний ремонт у квартирі, а наймач поточний. Однак, угодою між ними може бути встановлено інше. У разі, якщо неможливо відразу встановити особу, винну в протечке, може бути проведена експертиза, яка з’ясує безпосередню причину протікання.

Після того, як ви склали Акт про затоці квартири, вам необхідно з’ясувати, які збитки заподіяні вам затокою квартири. З точки зору закону грамотно говорити саме збитки, оскільки збитки включають в себе як реальний збиток (ті суми, які ви повинні будете витратити на те, щоб відновити квартиру), так і упущену вигоду (ті доходи, які ви отримали б, якщо вашу квартиру НЕ залили). У відповідності зі сформованою практикою упущена вигода стягується не часто, оскільки для її стягнення необхідно, наприклад, щоб у вас був договір найму (оренди) квартири, і щоб через затоки, він був розірваний. Однак, довести це досить складно.

Тому як правило ми ведемо мову саме про відшкодування збитку, тобто про суму, яку необхідно затратити на ремонт квартири. Якщо ви і залівшіе вас сусіди не можете прийти до угоди про суму, необхідної вам для відновлення квартири, слід провести оцінку збитку від затоки квартири.

Для цього необхідно звернутися в організацію, що надає такі послуги. Оцінка збитків від затоки квартири розраховується як сума, необхідна вам для проведення ремонту. Якщо ваші сусіди відмовляються відшкодовувати збиток від затоки квартири, доведеться звертатися до суду. Для звернення до суду вам знадобиться написати позовну заяву.

Залежно від суми збитку це буде світовий (збиток менше 50 000 рублів) або районний суд (збиток понад 50 000 рублів), сплатити держмито. До позовної заяви додати копії усіх наявних документів. У разі, якщо вам потрібні послуги адвоката, їх вартість буде відшкодована судом, якщо позов буде задоволений.

Крім того, якщо позов буде задоволений, то вам відшкодують витрати з оплати держмита та суму витрачену на проведення оцінки збитку від затоки квартири. Адвокат Казакевич А. В.

Як відшкодувати збитки?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!