Як відрізнити любов від закоханості?

Як відрізнити любов від закоханості?

Чим любов відрізняється від закоханості? 13 вересня 2012 Здавалося б, про любов написано тисячі книг, а скільки вимовлено пишномовних фраз і красивих слів! Але тема себе не зживає і ніколи не зживе.

Що таке любов? Що таке прихильність? Як відрізнити любов від закоханості? Більшість умів людства сходяться на думці, що любов (або, мабуть, її класичний варіант) складається чотирьох фаз: захопленості, закоханості, любові і прихильності. Любов завжди зароджується з захоплення.

Людина побачив привабливого представника протилежної статі, він чомусь або чимось привернув його погляд і понеслося. Основа відчуття захопленості величезне захоплення унікальними здібностями дівчини або чоловіка, його характерологічними якостями або фантастичним талантом. Втім, захопитися можна і пухкими губами дами, шикарною грудьми, довгими ногами, накачаною фігурою чоловіка та його блискучої посмішкою тільки зовнішніми даними.

Це, звичайно, далеко не любов, і триває це відчуття звичайно кілька тижнів або пару місяців, як стверджують знаючі дослідники. Захопленість може з часом перерости в любов, а може швидко закінчитися, і увагу людини відразу перемкнеться на новий об’єкт.

Почуття закоханості плавно з’являється з захопленості. Відбувається це тоді, коли ви продовжуєте спілкуватися з людиною, який колись залучив вас. У якийсь момент в уявленні людини важливість позитивних якостей обранця, які колись і викликали захопленість, збільшується, а ступінь негативних зменшується буквально до нуля. По суті, під час цієї фази спостерігається ідеалізація партнера.

Чим любов відрізняється від закоханості? Люди закохуються не в людини, а в створений ними самими ідеал. Закоханість триває набагато більше, ніж захопленість, від 2 місяців і до півроку.

Найчастіше закоханість переростає в кохання, так як є її майбутньої фазою. Але бувають і виключення з правила в цьому випадку створений ідеал швидко руйнується і настає розчарування. Не потрібно тоді намагатися зрозуміти, на той момент її ще як такої і не було! Якщо ж ви знайшли свою другу половинку, то на зміну відчуття закоханість прийде любов, то саме естетично-моральне почуття, що виражається в безкорисливому прагненні до партнера. Справжня любов це самозабутньо відданість дорогій людині, з’єднання дій і почуттів, спрямованих на нього.

Дослідники називають це чуттєвої вершиною у відносинах вподобаних один одному суб’єктів протилежних статей. Тільки якщо люди дійсно люблять, вони готові узаконити свої відносини, тому в даний період полягає приблизно 90 відсотків шлюбів між чоловіком і жінкою.

Життя, втім, штука жорстока, і часто нерозділене кохання переростає в справжні трагедії. Любов тривале відчуття, за оцінками вчених, триває воно від 3 до 5 років, а після вщухає, гасне, переходячи в наступну фазу взаємин людей. На даному етапі не потрібно думати, вона тільки продовжує розвиватися. Почуття потроху слабшає, і любов замінюється прихильністю.

Як відрізнити любов від прихильності? Настає цей період через кілька років спільного життя, коли немає полум’я пристрасті, але є відданість партнеру, бажання бути поруч.

Це відчуття спокою, коли ти поруч з коханою людиною. За оцінками вчених, воно може тривати до кінця життя. Але є і ще важливе питання як відрізнити любов від звички? Дійсно, іноді людина просто звикає бути поруч з партнером, звикає бачити лише його і з ним спілкуватися.

Але варто на час роз’їхатися і перестати бачитися це відчуття піде. А значить, даний людина була вам не потрібен. Звичайно, любов не завжди виникає за правилами і відповідає якійсь схемі.

Справжнє почуття може спалахнути відразу, без захопленості або закоханості.

Як відрізнити любов від закоханості?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!