Як садити кабачки?

Як садити кабачки?

Як посадити і виростити кабачки? Зізнаюся чесно, поряд з помідорами й огірками, кабачок — це мій улюблений овоч.

Я не знаю чому йому не співають оди, він все якось залишається на задвірках царства Городу, але це дійсно смачний і корисний овоч. З нього можна готувати найрізноманітніші страви, хоч смажити, хоч запікати (ну, хіба що варений він не дуже смачний), а у всіх інших варіаціях, та ще забезпечений часничком, кабачок превосходен! І вирощувати його одне задоволення!

Ніяких турбот: посадив, а далі тільки не забувай поливати. Правда, віддячить хорошим урожаєм рослина тоді, коли бджілки добре попрацюють над квітами кабачка. Садила я кабачки пізно. Земельна ділянка у нас не дуже великий, а як початківцям городникам, посадити хотілося всього потроху.

Після того, як засадили весь город, огірками, буряками, полуницею, малиною, перцем (а це улюблений овоч чоловіка, тому його посадили багато), справа дійшла до кабачків. Але, на жаль, місця вже не залишалося, засадженим був тільки клаптик землі, відведений мною під квітник.

Місце тут хороше, сонячна сторона до обіду і ввечері, а в саме пекло цю ділянку закритий від жарких сонячних променів тінню дому та фруктових дерев. Робити нічого, довелося жертвувати красою і висадити на порожнє місце квітника кабачки. З тих пір вони і ростуть в цвіту циній і петуній.

Переживати я не стала, все-таки спільне висаджування квітів та овочів зараз модно у дачників, тим більше що кабачок — це один з моїх улюблених овочів. По-хорошому, насіння перед посадкою потрібно замочити хоча б на 3-4 години. Але так як я їх садила вже пізно, в травні, весь час відкладаючи посадку то на день, то на два, то садила насіння не замоченими, прямо з пакетика.

Для початку зробила 6 лунок і добре полила кожну ямку. Сіяти насіння потрібно неглибоко, приблизно на 5см. У мокру землю поклала 3-4 насіння на однаковій відстані один від одного і акуратно присипала сухою землею, розпушуючи її пальцями. Зверху ще трохи полила водою.

Врахуйте, що стебла кабачків розростаються пристойно, до того ж листя у цієї рослини великі, так що ямки розташовуйте приблизно на півметра один від одного, щоб кабачкам було достатньо місця для зростання. Сходи з’являються вже через тиждень, вони схожі на сходи огірків. Ось тепер їх треба добре і регулярно поливати. Не те щоб до появи сходів їм не потрібна вода — потрібна ще й як! Просто кабачок — вологолюбна культура, тому її потрібно поливати весь час: і коли посадили, і коли культура цвіте, і тим більше, коли плодоносить.

І ще пару слів з приводу посадки: кабачки крім насіння, можна висаджувати розсадою, яку вирощують в домашніх умовах, так що якщо бажаєте отримати ранній урожай, то думайте про розсаду заздалегідь. А при виборі місця для посадки беріть до уваги, які культури тут росли в минулому році. Якщо на цій ділянці давали урожай огірки, патисони, кабачки, загалом, всі рослини сімейства гарбузові, то на це місце краще кабачки не садити, а вибрати інше. Як я вже писала вище, головне в догляді полив. Поливати потрібно під корінь, тобто так щоб вода на листя не потрапляла.

Час поливу, як зазвичай для всіх культур: або рано вранці, або ввечері, коли спаде спека. До речі, з приводу поливу. Свекруха мені все говорила, що я багато поливаю город, таким чином засолюють грунт і так робити не потрібно. Але я провела експеримент. У мене залишилися насіння кабачків, а місця для їх висадки вже не було, але я взяла і посадила залишилися насіння поруч з малиною, там грунт не дуже хороша, попадаються дрібні камені.

Місце далеке, якщо малину ще сяк поливали, то до цих кабачків шланга не вистачало, і полив був обмежений. Так от, за результатами експерименту, ті кабачки, які я поливала рясно і регулярно, зійшли раніше, розрослися добре і зараз дають урожай в чотири рази більше, ніж ті, які я поливаю дуже рідко.

Так що висновок такий — не забувайте поливати кабачки! А ще не забувайте прополювати грядки, навіть тоді, коли культура почне плодоносити, бур’яни потрібно прибирати. Для хорошого врожаю досвідчені городники підживлюють рослини органічними добривами, але я цього нічого не роблю. Урожайність мене влаштовує. З шести лунок я отримую 2-3 кабачка щодня, правда, справедливості заради варто помітити, що пустоцвітів на стеблах достатньо.

Ось урожай за сьогодні. Зриваю молоді плоди, коли вони ще невеликого розміру, оскільки великі переростки відрізняються гіршими смаковими якостями, а молоді плоди просто солодкі на смак!

Як садити кабачки?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!