Як розвінчатися в церкві?

Як розвінчатися в церкві?

До IXPстолетія обряд одруження у слов’ян полягав в участі в Євхаристії (причастя) на Літургії. Християнська пара за обрядом брала участь у Євхаристії, а печаткою шлюбу було прилучення Святих Тайн. Починаючи з IV століття, в ужиток входить урочистий обряд, супроводжуючий це таїнство — вінчання. Під стать обрядом і молитва під час Літургії: про Владико ниспошли їм поєднання умів; сотвори їх шлюб чесний; вінчай їх плоть воєдино; збережи їх ложе неоскверненим; щоб їх життя було бездоганною. У обрядових традиціях Церкви Євхаристія була істинною печаткою шлюбу, яка робиться один раз і не може бути скасована, пам’ятайте Що Бог поєднав, людина нехай не розлучає, тобто церковний шлюб вважався нерозривним.

У 912 г за новим законом імператора Льва VI Церква зобов’язана була надавати шлюбам юридичний статус. За 200 років до цього, в 691 г, скликаний імператором Юстиніаном VI Вселенський Константинопольський собор, виходячи з положень Євангелія від Матвія, постановив, що розвінчатися в церкві можливо, а причиною дозволенною для розлучення може служити перелюб, явне біснування чи божевілля, смерть одного з подружжя. У таких випадках пропонувалося шлюб почитати твердим, і незаконне співжиття розривати, оскільки це трактується церквою, як руйнування шлюбу одним з подружжя, що дає право розглядати питання про розвінчання. Формально це не розлучення, а констатація відсутності шлюбу.

Така ідеологія церковного розлучення розвінчання збереглася до цих пір. Для того щоб розвінчатися в церкві, необхідно: подати документи в Єпархію, де проводилося вінчання: паспорт, свідоцтво про вінчання, прохання, свідоцтво про розлучення.

священики з спеціальної комісії проведуть співбесіду з обома сторонами, вислухають аргументи для розлучення і протягом 10 днів, не пізніше, винесуть рішення. Мотивації для розвінчання подружня невірність, недієздатність, смерть когось із подружжя.

Незважаючи на наші земні пристрасті про розвінчання, православні традиції кажуть, що одного разу створене вінчання і у вічному житті теж залишається — на небесах немає розлучення.

Як розвінчатися в церкві?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!