Як розмножувати троянди?

Як розмножувати троянди?

Подаровані букети з троянд іноді бувають настільки красиві, що рука не піднімається їх викидати дуже вже не хочеться розлучатися з напрочуд гарними квітами! Ви можете спробувати укоренити вподобані троянди, щоб згодом пересадити їх у свій квітник. Однак майте на увазі, що шикарні привізні троянди з довгим стеблом, які продаються на кожному кроці, приживаються в квітнику з великими труднощами, а деякі зовсім не пускають коріння. Все тому, що імпортні квіти обробляють спеціальними препаратами, щоб стримати в’янення.

Тому укореняти краще вітчизняні троянди. Ну а якщо ваша мета розширення розарію на власній ділянці, розмноження вже наявних у квітнику поліантових троянд, гибридно-поліантових або плетістих, живцювання троянд виявиться найбільш ефективним способом. Найчастіше використовують для розмноження літні трав’янисті живці, але можна скористатися і зеленими зимовими живцями. Взагалі, розмноження троянд живцями у садівників користується більшою популярністю, ніж щеплення, завдяки простоті і результативності цього способу.

Укореняти живці можна в будь-який час року, як у вазі з водою, так і в горщику із землею. Детальна технологія заготівлі трав’янистих живців Як і інші дерев’янисті рослини, троянди краще вкорінюються, коли деревина живців ще досить м’яка. Виходячи з цього, живцюванням троянд в домашніх умовах найкраще займатися в той час, коли на молодому втечу починають забарвлюватися бутони, ще до цвітіння.

Якраз тоді і відбувається перехід стану втечі з трав’янистої в здеревілим. При більш пізньої нарізці черешків знижується відсоток їх вкорінення, і саме укорінення триває довше. Час живцювання на відкритому грунті визначається індивідуально залежно від місцевого клімату, а також від сорту троянд. Найвдаліше виходять троянди з живців не надто товстих, навіть тонких.

Сильнорослі пагони з великої серцевиною не тільки гірше вкорінюються, але і в більшості випадків загнивають при пересадці. Зайве молоді пагони вкорінюються дуже повільно, не встигаючи достатньо розвинутися до осені, і в результаті такі живці зиму не переносять. Якщо вас цікавить розмноження троянд, представлених у вашому квітнику в одиничних екземплярах, можна нарізати живці на одну нирку. В інших випадках оптимальним варіантом буде нарізка на три бруньки, оскільки з коротких живців на перший рік виростають слабкі рослини, які гірше зимують.

Заготівля живців відбувається так: прямо під ниркою, відступивши на 1, 5 мм, зробіть нижній зріз майбутнього держака, трохи навскіс; приберіть нижнє листя і на третину укоротите верхні, щоб запобігти підсихання втеч; нарізані живці зв’яжіть в пучки і поставте на добу в воду або в спеціальний розчин для прискорення утворення коренів. Далі можна поставити живці на вкорінення в кип’ячену холодну воду, змінюючи її кожні два дні. Днів через 15-20 повинен утворитися зародок коренів у вигляді білого кульки в такому стані рослина можна пересаджувати відразу у відкритий грунт або в горщик із землею, а можна почекати ще тиждень, поки не з’являться справжні корені. Недолік вкорінення в воді полягає в тому, що коріння не вистачає кисню для розвитку, від чого живці можуть попросту згнити. Краще вибрати більш надійний спосіб, як виростити троянду з держака, помістивши нарізані пагони відразу в підготовлений грунт.

Укорінення підготовлених літніх живців в грунті Поки нарізані живці відстоюються добу у воді, обробіть розчином марганцівки горщики, в яких вони будуть вкорінюватися. На дно горщиків насипте дрібні камінці або інший дренаж, далі спеціальний грунт для троянд або звичайну дернової землю (у ній буде розвиватися коренева система троянд), верхнім шаром насипте 3 см ретельно промитого річкового піску. Вставляючи держак в пісок, простежте, щоб його нижній зріз не торкався дернової землі, інакше загніет. Якщо ви висаджуєте кілька живців в один ящик, залишайте між ними не менше 8 см, але краще вкорінювати рослини окремо.

Висаджені живці троянд збризніть водою, кожен накрийте пластиковою пляшкою з обрізаним шийкою або високим поліетиленовим пакетом. Ємності з розсадою потрібно поставити в тепле місце, але не на сонці. У приміщенні повинна підтримуватися температура +22 +25 градусів. Для підтримки високої вологості обприскуйте черешки час від часу водою, прибираючи пляшки або пакети.

Про укоріненні живців можна буде судити через місяць, якщо в пазухах листків ви помітите маленькі паростки. Тоді можна починати привчати рослини до свіжого повітря, прибираючи пляшки на поступово збільшуються проміжки часу. Уважно стежте при цьому, щоб грунт не пересихала. Щоб посадка троянд живцями пройшла успішно, рекомендується в перший рік перенести виросли троянди в приміщення з настанням холодів і продовжувати підтримувати необхідну вологість. Навесні, з настанням стійкої теплої погоди, висадіть троянди на постійне місце в квітник.

Якщо ж ви забезпечите тепле, можна буде не заносити молоді рослини в приміщення. Звичайно, розведення троянд трав’янистими живцями зажадає від вас чимало терпіння, зате ви на особистому досвіді будете знати, як розмножувати троянди вподобаного сорту, це вміння не раз вам ще знадобиться!.

Як розмножувати троянди?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!