Як розібрати змішувач?

Як розібрати змішувач?

Пристрій одноважільного змішувача з аератором і вбудованим фільтром: а змішувач в розібраному вигляді: фіксуючий елемент; поворотна рукоятка (джойстик); кришка корпусу; кругова гайка; змінний картридж механічної очистки; прокладка; корпус, б кульовий картридж в розібраному вигляді; в керамічний картридж в розібраному вигляді. Одноважільні змішувачі мають безліч інших назв однорукі, джойстикового, монокомандні. Такі змішувачі мають картридж з вбудованою системою фільтрації та економії води.

Картриджі бувають двох типів: кульові і керамічні. Змішувачі з кульовим картриджем часто так і називають кульові змішувачі (наприклад, змішувачі DAMIXA, Данія).

У корпусі картриджа перебуває порожниста куля з отворами і штирьком, який з’єднаний з рукояткою. Через два вхідних отвори в камеру кулі потрапляє гаряча і холодна вода, перемішується і надходить у виливши (носик). Регулювання натиску і температури води відбувається, коли при повороті кулі в більшій чи меншій мірі поєднуються отвори кулі і корпусу. Вхідні отвори зазвичай мають тефлонове ущільнення.

Керамічні картриджі мають різну конструкцію, в залежності від фірми-виробника. Але принцип роботи у всіх приблизно однаковий. Дві керамічні шайби (пластини) щільно прітерти один до одного.

Вони зрушуються при повороті ручки, наявні в них отвори поєднуються, внаслідок чого відбувається змішування води і подача її в вилив. Багато картриджі мають обмежувальне кільце для контролю подачі гарячої води. Навіть, якщо ви дозволите гарячу воду до відмови, то вона все одно буде литися з домішкою холодної води.

Зовні всі отвори картриджа захищені прокладками (силіконовими або з прогумованого пластика). На верхній шайбі зазвичай нанесені дрібні смужки або рубці, які не дають воді шуміти, а також захищають змішувач від гідроудару. Картридж з керамічними пластинами не можна розібрати, тому при поломці змішувача його доведеться просто поміняти.

Деталі кульового картриджа можна замінити самостійно. Для того, щоб розібрати кульовий змішувач, потрібно зняти декоративну заглушку під ручкою і вивернути кріпильний гвинт. Як правило, режими, які призначені для економії води.

Навіть при повністю відкритому крані з нього буде литися тільки близько 60% води. Для того, щоб змішувач працював на повну, економічний режим потрібно відключити.

Як це зробити, детально описано в інструкції до змішувача.

Як розібрати змішувач?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!