Як працює серце?

Як працює серце?

Серце дорослої людини за розмірами приблизно дорівнює стиснутому кулаку. Але за 24 години воно виробляє енергію, якої б вистачило, щоб підняти 68 тисяч кілограмів вантажу, або вага локомотива, на висоту 30 сантиметрів від землі.

За двадцять чотири години воно перекачує близько 16360 літрів крові. Цей дивовижний орган, вага якого може становити від 225 до 340 грамів, за будовою нагадує двоповерховий будинок. Кожна його частина має приміщення зверху, вушко передсердя, а також приміщення внизу, правий і лівий шлуночок. З кожного боку між вушком до шлуночком є двері, яка називається клапаном, але між двома половинами немає клапана. З шлуночків і артерій є виходи, а від вен у вушка входи.

Всі двері в здоровому серці дуже добре підігнані, оскільки кров, витіснена серцем, не повинна потрапити назад через ту ж саму двері. Клапани відкриваються і закриваються з кожним ударом серця. Практично серце має два насоса, по одному з кожного боку.

Ліва сторона піднімає від легких збагачену киснем кров і жене її по тілу. Права сторона отримує її назад з меншим вмістом кисню, але з великим вмістом двоокису вуглецю і жене її в легені. Два верхніх приміщення, вушка передсердя, мають більш тонкі стінки, оскільки качають кров лише на невеликі відстані в нижні приміщення.

Правий шлуночок має стінки товстіший, оскільки він жене кров в легені. Найбільш важлива частина серця лівий шлуночок з самими товстими стінками, оскільки йому доводиться перекачувати кров на найбільшу відстань.

Серце стискається і розтискається приблизно 100 тисяч разів на добу. У дитячому віці пульс становить 90100 ударів на хвилину, а у дорослих 7080 ударів на хвилину.

Коли ви робите якісь зусилля, наприклад біжите, частота ударів може збільшитися приблизно в три з половиною рази.

Як працює серце?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!