Як подарувати квартиру?

Як подарувати квартиру?

Дата: 20. 06. 2013 9:13:49 Дарування — одна з найбільш поширених і популярних угод між громадянами.

Тільки минулого року Управлінням Федеральної служби державної реєстрації, кадастру і картографії по Республіці Татарстан було зареєстровано 31299 договорів дарування на житлові приміщення, що складає близько 30% від загальної кількості зареєстрованих договорів на житлові приміщення. Як і будь-яка юридична процедура, дарування пов’язане з певними особливостями і складностями. Про те, як їх уникнути, піде мова нижче.

На найбільш актуальні запитання громадян на тему дарування нерухомості відповідає начальник відділу державної реєстрації угод і переходу прав фізичних осіб Галина ГОНЧАРОВА. Хочу подарувати свою квартиру дочки. Які документи необхідно подати для державної реєстрації договору дарування?

Приблизно у скільки мені обійдеться ця угода? 1. документ, що засвідчує особу;

2. квитанція про оплату державного мита; 3. правовстановлюючі документи на квартиру;

4. договір дарування; 5. довіреність, якщо дарування здійснюється через довірену особу.

Відзначимо, що з 1 березня 2013 угода не підлягає реєстрації, державне мито стягується тільки за реєстрацію права власності обдаровуваного і становить 1000 рублів. Чи можна подарувати своїй дитині частку в квартирі, якщо вона ще під іпотекою на користь ГЖФ, за довідкою про виплату паю? Які документи необхідно подати в цьому випадку? Можна. Необхідні документи:

1. договір дарування; 2. згоду заставодержателя на дарування частки неповнолітньому.

Пояснимо, відповідно до статті 37 Федерального закону від 16. 07. 1998 102-ФЗ Про іпотеку (заставу нерухомості) майно, закладене за договором про іпотеку, може бути відчужене заставодавцем іншій особі шляхом продажу, дарування, обміну, внесення його як внесок в майно господарського товариства або товариства або пайового внеску в майно виробничого кооперативу або іншим способом лише за згодою заставодержателя, якщо інше не передбачено договором про іпотеку; 3. попередня згода органу опіки та піклування на передачу в іпотеку в силу закону частки неповнолітнього у спільній частковій власності на житло, що купується.

Це потрібно згідно п. 1 ст. 28 та п. 2 і 3 ст. 37 Цивільного кодексу України, ст. 60 Сімейного кодексу РФ, п. 3 ст.

6, п. 2 ст. 77 ФЗ Про іпотеку (заставу нерухомості); 4. документ про оплату державного мита.

Хочу подарувати частину своєї частки в квартирі неповнолітньому синові. Хто повинен діяти в договорі дарування за сина — я чи батько?

Вписувати чи в договір інших дітей, чи потрібна згода органів опіки? Ви можете подарувати частину своєї частки в квартирі свого неповнолітній дитині. При цьому за обдаровуваного, тобто за неповнолітню дитину, в договорі дарування повинен розписатися його батько, а ви розписуєтеся за себе — дарувальника. Якщо в договорі дарування ви розпишетеся і за дарувальника, то угода в цьому випадку буде нікчемним.

Особливо підкреслимо, що якщо квартира була придбана вами в період шлюбу (є спільно нажитим майном), то для здійснення угоди необхідно ще оформити нотаріально засвідчена згода вашого чоловіка на відчуження нерухомості. Чи можна після досягнення 16 років подарувати свою частку матері? Правомочності батьків з управління майном дитини, як встановлено п. 3 ст. 37 Цивільного кодексу РФ, визначаються цивільним законодавством. Згідно п. 1 ст.

28 ГК РФ до угод законних представників неповнолітнього з його майном застосовуються правила, передбачені пунктами 2 і 3 статті 37 цього Кодексу. Відповідно до положень ст.

37 ГК РФ батьки малолітніх (неповнолітніх віком до чотирнадцяти років) не вправі без попереднього дозволу органу опіки та піклування вчиняти, а батьки неповнолітніх у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років — давати згоду на вчинення правочинів щодо відчуження майна дитини (включаючи обмін, дарування майна , здачу його в оренду (в оренду), у безоплатне користування або в заставу), інших угод, що тягнуть відмову від належних дитині прав, розділ його майна або виділ з нього часткою, а також будь-яких інших угод, що тягнуть зменшення майна. Наприклад, попередній дозвіл органів опіки та піклування необхідно для здійснення угод (договорів купівлі-продажу, міни, дарування та ін

) Щодо житлових приміщень, власниками яких є неповнолітні. З метою захисту майнових прав неповнолітніх та попередження можливих зловживань з боку батьків (осіб, які їх замінюють) п. 3 ст.

37 ЦК України передбачено, що батьки (особи, які їх замінюють) не вправі здійснювати угоди зі своїми неповнолітніми дітьми, за винятком передачі їм майна як дарунок або у безоплатне користування. Це обмеження поширюється і на близьких родичів батьків. Чи можна здійснити операцію за генеральним дорученням? Договір дарування не може бути здійснений за генеральним дорученням. Дарувальником повинна бути видана спеціальна довіреність, в якій зазначений предмет дарування і названий обдаровуваний (п.

5 ст. 576 ЦК). У разі власноручного підписання договору дарування дарувальником за генеральним дорученням можливо представлення інтересів дарувальника на подачу та отримання документів в органі з реєстрації.

Чи можна в в рамках одного договору подарувати об’єкти, що знаходяться в різних регіонах? Можна. Але необхідно мати на увазі, що реєстрація переходу права на об’єкт буде проведена у відповідному органі з реєстрації прав за місцем знаходження об’єкта нерухомості. ,.

Як подарувати квартиру?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!