Як пересаджувати юку?

Як пересаджувати юку?

Юкка є вічнозеленою рослиною сімейства агавових з прямостоячим 4-хметровая стеблом і листям мечевидной форми, які зібрані в пучок на верхівці стебла. Батьківщиною рослини є вологі субтропіки Америки. Багато любителів квітів цікавляться, як правильно пересадити юку, адже чудове рослина не любить частої пересадки.

Юку необхідно пересадити, якщо горщик став малий для неї земляний кому щільно обплетений корінням, і вони визирають в отвори. Іноді за рослиною неправильно доглядають, надмірно поливають, що призводить до загнивання коренів. У цих випадках юка чахне, жовтіє і уповільнює зростання. Як пересадити юку? Виймаючи юку зі старого горщика, необхідно постаратися зберегти ком землі по максимуму.

Найкраще пересаджувати юку навесні або на початку літа. При покупці земляної суміші в магазині, краще брати середню торф’яну суміш, що має нейтральну РН. Якщо Ви самі готуєте грунт, то необхідно змішати в однакових пропорціях торф’яну дерновий грунт і крупнозернистий пісок.

Для молодої юки краще додати перегній в суміш. Юкка однаково добре росте і в пластмасовому, і в керамічному горщику. Юкка негативно ставиться до перезволоження, тому на дно горщика слід укласти дренаж.

Для цього чудово підійдуть червоний бита цегла, дрібний гравій, річкова галька або керамзит. У маленький горщик дренаж укладають шаром 1-3 см, в горщику діаметром більше 20 см шар дренажу повинен скласти 3-5 см. Добре огляньте кому землі. При наявності почорнілих коренів і запаху гнилі, пошкодження необхідно видалити гострим ножем. Акуратно помістивши юку в горщик, суміш насипте в простір між земляним комом і стінками, і грунт утрамбуйте руками.

Якщо коріння рослини пошкоджені від перезволоження, юку краще не поливайте після пересадки 2-3 дні. Юкка витривала, красива і абсолютно не вимоглива до відходу. Єдине, чого необхідно уникати надмірний полив. Ця рослина любить світло, і йому найкраще перебувати на освітленій стороні. Їй не потрібні часті обприскування, так як сухість повітря рослина переносить добре.

Зовні юка походить на драцену, але спільного з нею абсолютно нічого не має. Доросла рослина досягає великих розмірів, і його краще тримати в просторих приміщеннях.

Юкка чудово виглядає і одна, і в суспільстві інших рослин, що не таких високих. Найчастіше рослина виростає з декількома верхівками. Продовження. .

Як пересаджувати юку?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!