Як пасинкувати помідори?

Як пасинкувати помідори?

Що таке пасинки у помідорів? Чи треба пасинкувати томати?

Посаджені рослини томатів не дають дрімати садівникам-городникам. Вони вимагають постійного догляду: розпушування, формування, пасинкування, підгодівля, підв’язка,. Багато садівники пасинкуванням називають все що пов’язано з формуванням куща, видалення зайвих пагонів, листя, пасинків. Пасинкування це виламування непотрібних бічних пагонів.

Такі пагони ростуть з пазух листя. Щоб не плутати пасинки з листям, уважно подивіться на кущ. Пасинки не ростуть на голому стеблі. Спочатку зростає лист, а вже потім з пазухи листа (між листом і основним стеблом, фото1) з’являється втечу пасинок, який постійно зростає. Кущ починає гілкуватися, витрачаючи багато зусиль на прокорм загущенного рослини.

Перед тим як пасинкувати помідори, в першу чергу необхідно сформувати кущ. Індетермінатние (високі) сорти вирощують, як правило, в одне стебло, детермінантні (низькі) в 2-3. Така робота проводитиметься один раз за сезон в період появи перших зав’язі.

А ось пасинкування протягом усього періоду вегетації рослини. Пасинки необхідно видаляти своєчасно, коли вони досягти довжини 5-7 см. Фахівці радять їх виламувати пальцями, залишаючи пеньок 2-3 см, щоб не дати рости новому пасинку на цьому місці (фото2).

Для отримання помідорів прибираю листочки до першої зав’язі і залишаю їх тут же під кущем. Додатково підсипаю зеленку (скошені і підв’ялені бур’яни шаром 8-10 см, які при гнитті виділяють вуглекислий газ. Для прискорення процесу можна таку зеленку поливати розчином Байкал ЕМ-1. Від такого випаровування плоди наливаються прямо на очах і через 15-18 днів набувають колір , який закладений генетикою сорту.

А тут і друга кисть вже утворюється, я знову прибираю листочки до кисті. Так поступаю до 4-й кисті. Потім верхівку прищипують. Якщо вам мало

10 кг з куща, то можна дати ще підрости рослині. Мені достатньо! Не затримуйтесь зі зніманням зрілих плодів швидше достигають інші.

Не обов’язково гнатися за кількістю кущів томатів, можна одержати врожай і з невеликих посадок, але добре доглянутих.

Як пасинкувати помідори?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!