Як народжують гуппі?

Як народжують гуппі?

Дізнатися про те, що самочка гуппі збирається, нескладно. Коли прийде її час метати мальків, задня частина черевця помітно роздується, а пляма на ньому збільшиться і потемніє. Іншими словами, рибка помітно видужає. У цей період самочку гуппі потрібно пересадити в окрему ємність, об’ємом 2-3 літри (підійде навіть звичайна банку). Її потрібно наповнити тією ж водою, тієї ж температури, що була в акваріумі.

Також дно ємності слід густо засадити рослинами (про це варто подбати заздалегідь). Потім відставити тару в тихе місце, що рибку-породіллі нічого не заважало. Кількість мальків, які народжуються в однієї самки гуппі за раз, залежить від багатьох чинників: зовнішніх умов, розмірів самочки, і т. д. Молода самочка може принести 10-20 мальків, в той же час як стара 80-100. Відразу після народження мальки гуппі цілком життєздатні і практично відразу починають шукати корм. Відразу після закінчення процесу народження (темна пляма в задній частині черевця знову посвітлішає, а рибка помітно схудне), її потрібно пересадити назад в акваріум.

В іншому випадку вона може почати харчуватися власними мальками. Таке явище трапляється хоч і не дуже часто, але все таки має місце. Для перестраховки, в тарі, куди була пересаджена самочка гуппі, має бути достатня кількість циклопів, дафній, дрібних мотилів та іншого живого корму. Мальки залишаються в ємності, де народилися, ще 2-3 тижні. У початковий період життя їх потрібно годувати інфузорії, потім дрібними циклопами.

До сухого корму в цей час краще не вдаватися. Якщо іншої їжі для рибок все ж немає, обов’язково додавайте в сухий корм рідкий вітамін D для кращого росту і більш строкатою забарвлення гуппі. Мальки гуппі ростуть досить швидко. Якщо всі умови складаються сприятливо, вже через 2 місяці самці починають набувати характерну колірну забарвлення, а ще через місяць вони вважаються повністю дорослими. Але незважаючи на те, що мальки гуппі вже не ростуть по досягненню тримісячного віку, їх забарвлення з часом стає ще більш красивою і яскравою.

Наприклад, плавники набувають більш досконалу і окреслену форму, а кольорові плями збільшуються в розмірах. Самці мальків гуппі стають найбільш красивими приблизно до року життя. За умови утримання малюків у воді, температурою 25-27 градусів, а також окремо від самок, їх забарвлення буде більш яскравим і насиченим, ніж при недотриманні цих умов.

Також окреме утримання самців від самок охоронить від передчасного небажаного спарювання. Самочки гуппі народжують малюків досить часто.

Вже через 30-40 днів вона знову буде готова до продовження роду. У зимовий час цей період збільшується до 50-60 днів, тому, якщо вам не потрібно величезної кількості нових рибок, після одного-двох циклів народження самочок гуппі слід відокремити від самців.

Як народжують гуппі?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!