Як намалювати ілюзію?

Як намалювати ілюзію?

15 ілюзій, які підірвуть ваш мозок Навіть найзапекліші скептики вірять тому, що кажуть їм їхні почуття, але почуття легко обдурити. Оптична ілюзія враження про видиме предмет або явище, невідповідне дійсності, тобто оптичний обман зору. У перекладі з латині слово ілюзія означає помилка, оману. Це говорить про те, що ілюзії з давніх часів інтерпретувалися як якісь збої в роботі зорової системи.

Вивченням причин їх виникнення займалися багато дослідників. Деякі зорові обмани давно вже мають наукове пояснення, інші дотепер нез’ясовний. Деякі ілюзії можуть викликати сльозоточивість, головний біль і дезорієнтацію в просторі. Оптичний ефект, що створює у глядача хибне уявлення про місце знаходження сидіння, обумовлений оригінальною конструкцією стільця, придуманого французької студією Ibride. Малюнок виглядає настільки реалістичним, що не залишається сумнівів у тому, що це настояший предмет.

Покрутивши аркуш паперу, стає очевидно, що це всього лише навмисно спотворене зображення. Це не анімаційна гифка. Це звичайна картинка, всі елементи якої абсолютно нерухомі.

Це ваше сприйняття з вами грає. Затримайте погляд на кілька секунд в одній точці, і картинка перестане рухатися. Периферичний зір перетворює красиві обличчя в монстрів.

Ще одна ілюзія від користувача. Те що виглядає, як справжній куб, що ширяє в повітрі, це насправді малюнок на паличці.

Око? Кадр від фотографа Liamm, який знімав пінну раковину, але незабаром зрозумів, що це око дивиться на нього.

У яку сторону крутиться колесо? Глядіть, не моргаючи, в середину зображення 20 секунд, а потім переведіть погляд на чиєсь обличчя чи просто стіну.

Будьте обережні! Ця оптична ілюзія може викликати головний біль тривалістю до двох годин. Здається, що чотири білі лінії рухаються хаотично. Але варто накласти на них ізобрженій квадратів, як все стає цілком закономірно. Користувач brusspup створює анімаційні зображення, накладаючи на готовий малюнок сітку з чорних паралельних ліній.

На наших очах статичні предмети починають рухатися. У якій точці картинки ви б ні сфокусували свій погляд, картинка ні на секунду не перестає рухатися. Однакові чи різні? Як дві сигарети можуть бути одночасно різного і? Закриваючи поперемінно підлогу або стіни коридору, можна уповільнювати або прискорювати рух.

Ілюзія руху, заснована на роботах Акіоші Кітаока професора психології в університеті (Ritsumeikan) в Токіо, всесвітньовідомого своїми численними ілюзіями руху.

Як намалювати ілюзію?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!