Для чого потрібна культура?

Для чого потрібна культура?

Крім того, культура, в більш вузькому сенсі, це особлива сфера життя суспільства, де зосереджені духовні зусилля людства, прояви почуттів, творча активність, досягнення розуму. Вивченням культури займається наукою культурологія.

Також різні аспекти культурного життя вивчають і багато інших наук — історія, соціологія, етнографія, лінгвістика, археологія, етика, мистецтвознавство та інші. Культура — мнoгoгpaннoe і динамічне явище. Це невід’ємна суспільства, покликана виконувати певні функції.

Найдавніша функція культури — пристосування людини до навколишнього середовища. Завдяки їй людське суспільство змогло знайти захист від недружніх сил і навіть змусило їх служити собі. Первісні люди навчилися робити зі шкір тварин, приручили oгонь і в результаті cмoглі заселити oгpoмниe території. Наступна функція культури — накопичення, зберігання і передача культурних цінностей. Ця функція допомагає людині розвиватися, використовуючи накопичені знання про світ.

Тут працюють механізми культурних традицій, завдяки яким зберігається накопичене століттями спадщину. Крім того, культура створює цінності та орієнтири для всього суспільства.

Створені культурою цінності затверджуються як норми і вимоги суспільства до всіх громадян, регулюють їх життя. Соціальна складова культури дає можливість кожній людині засвоювати певну систему норм і цінностей, бути повноправним членом суспільства. Виключені з культурних процесів люди насилу адаптуються до життя в людському суспільстві. Дуже важлива комунікативна функція культури.

У сьогоднішньому світі відбувається постійний діалог культур. Історія переступає регіональні та національні рамки, стає всесвітньою.

Культурі, як і людині, потрібно постійне спілкування, можливість порівняння себе з іншими. Справжні цінності культури можуть розвиватися тільки у взаємодії з іншими культура ми.

Вони виростають на багатій культурному грунті.

Для чого потрібна культура?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!