Де знаходиться фільтр салону?

Де знаходиться фільтр салону?

Салонний повітряний фільтр встановлюється практично на всі сучасні автомобілі. Салонний фільтр несе в собі важливі функції, але на жаль не багато людей знають де він знаходиться в автомобілі і як часто потрібно його заміна. Повітряний фільтр, який очищає повітря, що поступає в салон автомобіля, затримує пил, сажу, пісок та інших шкідливих речовин, які присутні в повітрі на автомобільних дорогах, не дозволяючи їм проникати в автомобіль. Якщо у водія і пасажира є алергія на якісь речовини то цей фільтр незамінний помічник для того, щоб повітря в автомобілі був чистий і без шкідливих домішок. Коли міняти салонний фільтр?

У різних виробників автомобілів рекомендації по терміну заміни салонного фільтра помітно відрізняються. Деякі виробники рекомендують регулярну заміну фільтру кожні 10, 000 кілометрів, коли як інші рекомендують міняти фільтр кожні 25, 000 кілометрів. У більшості випадків автовиробники рекомендують заміну салонного фільтра в залежності від умов експлуатації автомобіля. Це означає, що якщо автомобіль експлуатується в південній смузі, де в повітрі присутній підвищений вміст піску та інших дрібних піщаних речовин, то салонний фільтр необхідно міняти набагато частіше, ніж на автомобілі, який експлуатується в регіоні, де повітря набагато чистіше.

Також якщо ви більшу частину часу керуєте автомобілем в міських умовах з щільним потоком автомобілів, то вам необхідно міняти фільтр на багато частіше, ніж тим автомобілям, які їздять містом і не стоять годинами в багатокілометрових пробках. Наприклад, у великих містах салонний фільтр набагато швидше приходить в непридатність. Так не залежно від рекомендацій виробника, коли необхідно міняти фільтр, ви повинні змінювати його не рідше ніж 1 раз на рік, навіть не дивлячись на маленький пробіг.

У будь-якому випадки перевірте рекомендації виробника, за регламентом заміни салонного фільтра, щоб знати, коли прийде термін заміни повітряного елемента салону автомобіля. Які ознаки того, що салонний фільтр пора міняти? За непрямими ознаками, ви можете самостійно визначити, чи пора міняти салонний фільтр. Так, якщо на вулиці повітря свіже і чисте, а в салоні ви відчуваєте не надто чисте і свіже повітря, то можливо ваш фільтр вже досить забруднений, і вже не справляється зі своїми функціями по очищення кисню від шкідливих речовин. Також це може підтверджуватися тим, що в якщо ви дозволите на максимальну міць кисневу систему вентиляції салону, але не відчуєте сильний обдув, то зі 100 відсотковою ймовірністю фільтр салону став непридатним і не може пропустити через себе велику кількість повітря.

Де знаходиться салонний фільтр в автомобілі? У багатьох автомобілів найпоширеніше місце, де знаходиться салонний фільтр це місце за ящиком рукавички («бардачком») або під ним.

Як самостійно дістати звідти салонний фільтр можна подивитися в інструкції з експлуатації автомобіля. У деяких автомобілях салонний фільтр знаходиться під панеллю приладів. У цьому випадки поміняти самостійно фільтр буде проблематично. Також є автомобілі, в яких фільтр знаходиться під капотом автомашини, в спеціальних касетах. Скільки коштує повітряний салонний фільтр?

Деякі салонні фільтри дуже дорогі. Особливо у преміум брендів, а також якщо салонний фільтр має не маленький розмір (наприклад у позашляховиків і мікроавтобусах).

Найдорожчі ціни на фільтри та їх заміну у офіційних дилерів. Так в порівнянні з ринковими цінами на салонні фільтри, ціни у офіційних дилерів можуть бути дорожче більш ніж в 2 рази. Купівля та використання оригінального салонного фільтра не обов’язкова. Ви можете купити не оригінальний салонний фільтр, який буде істотно дешевше, але за властивостями і якістю мало, ніж відрізняться від оригіналу.

Якщо ви зможете самостійно замінити фільтр, то цим ви також заощадите свої гроші, які ви витратили б в автосервісі. Довіряй, але перевіряй.

Якщо під час технічного обслуговування автомобіля в автомайстерні вам говорять, що необхідно замінити салонний фільтр, то перш ніж дати свою згоду на заміну, попросіть показати вам цей елемент. Необхідно візуально переконатися в тому, що дійсно є необхідність у заміні фільтра.

Залежно від умов експлуатації автомобіля і його пробігу фільтр може виглядати по-різному. У разі якщо фільтр прийшов в непридатність, ви можете побачити дуже брудний фільтр, в якому присутні листя, гілки, комахи, сажа, кіптява та інші забруднюючі речовини.

Якщо ви побачите такий брудний фільтр, то у вас не буде сумніву в тому, що прийшов час в його плановій заміні. Але пам’ятайте, що навіть якщо фільтр досить чистий, але остання заміна відбувалася більше року тому, то бажано поміняти його на новий у зв’язку з тим, що фільтр вже не виконує своїх властивостей.

Де знаходиться фільтр салону?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!