Чи робити щеплення від гепатиту?

Чи робити щеплення від гепатиту?

Календар щеплень це список обов’язкових щеплень, в якому вказується, яку вакцину і в якому віці слід вводити. В даний час в Росії діє Російський календар профілактичних щеплень, затверджений наказом МОЗ РФ 229 від 27.

06. 2001 Національний календар щеплень передбачає вакцинацію проти таких захворювань: Гепатит В інфекційне вірусне захворювання, що вражає печінку. Може набувати хронічний перебіг з формуванням цирозу печінки.

Туберкульоз інфекційне бактеріальне захворювання, найчастіше вражає легені. Поліомієліт гостре інфекційне захворювання вірусної природи, супроводжується формуванням необоротних парезів і паралічів. Дифтерія гостре інфекційне бактеріальне захворювання при якому уражаються дихальні шляхи, серце, нервова система, нирки та інші органи. До застосування протидифтерійною вакцини хвороба в більшості випадків закінчувалося летально.

Кашлюк гостре інфекційне бактеріальне захворювання, що супроводжується нападоподібний кашлем. Правець гостре інфекційне бактеріальне захворювання, що характеризується ураженням центральної нервової системи. Викликає розвиток судом і задухи (асфіксії).

Кір гостре вірусне захворювання, що виявляється симптомами інтоксикації (підвищення температури і т. д.), висипом і ураженням слизової оболонки носа, глотки. Кір може супроводжуватися важкими ускладненнями. Краснуха вірусна інфекція, для якої характерна поява висипки і збільшення лімфатичних вузлів.

Особливо небезпечна краснуха в першій половині вагітності, оскільки може призводити до викидня або важких пороків розвитку плоду. Паротит (свинка) гостре вірусне захворювання, при якому уражаються слинні залози, нервова система. У хлопчиків часто залучаються яєчка, що призводить до безпліддя.

При використанні інактивованих вакцин для створення захисного імунітету недостатньо одного уколу. Зазвичай потрібне проведення курсу вакцинації, що складається з уколів, з подальшою ревакцинацією, тобто додаткової підживленням імунітету. Найперша вакцинація проводиться, коли новонародженому виповнюється 12 годин. Дитині роблять щеплення від гепатиту В. З 3 по 7 день дитину щеплять від туберкульозу вакциною під назвою БЦЖ.

Як тільки дитині виповнюється один місяць (30 днів), проводять другу вакцинацію від гепатиту В. У три місяці дитину потрібно вакцинувати відразу проти чотирьох хвороб: кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту. Однак насправді йому зроблять тільки два щеплення (або навіть одну — «Тетракок»): перша — проти дифтерії, правця і коклюшу (наприклад, вакциною АКДС) і друга — проти поліомієліту. У чотири з половиною місяці роблять те ж саме, що і в три. У шість місяців те ж саме, що і в чотири з половиною. Крім того, втретє вакцинують від гепатиту В. Коли дитині виповнюється один рік, пора робити щеплення від кору, краснухи і паротиту (свинки) (одна вакцина).

У півтора року роблять ревакцинацію від коклюшу, дифтерії, правця, а також вводять вакцину від поліомієліту. У 20 місяців чергова ревакцинація від поліомієліту. Наступні щеплення потрібно робити тільки в 6 років. Дитині вводять чергову порцію вакцини проти кору, краснухи та паротиту.

У 7 років: перша ревакцинація проти туберкульозу (БЦЖ), друга ревакцинація проти дифтерії та правця (АДС). У 13 років щеплення роблять вибірково. Якщо дитині не були зроблені вчасно щеплення від гепатиту В, саме час зайнятися цим зараз.

Щеплення від краснухи в 13 років роблять тільки дівчаткам. У 14 років чергова ревакцинація проти дифтерії та правця, поліомієліту, туберкульозу.

Дорослі повинні ревакцинувати від дифтерії і правця кожні десять років з моменту останнього щеплення. Імунізація в рамках національного календаря профілактичних щеплень проводиться вакцинами вітчизняного та зарубіжного виробництва, зареєстрованими і дозволеними до застосування в установленому порядку відповідно до інструкцій з їх застосування.

Чи робити щеплення від гепатиту?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!